U10 a U12: Na turnaji ve Zlíně dvakrát sedmí

18. června 2020 (18:53)

KlubovéZpravodajství

Zlín 13. 6. 2020 (foto Radomír Kloda) - Na druhý jarní turnaj jsme jeli sobotu 13. června autobusem společně se Sokolem Mariánské Hory. Hrálo se ve třech kategoriích – U8, U10 a U12. Havířov měl zastoupení ve třech kategoriích, a to ještě Vojta Brunowski hrál za v kategorii U8 Vyškov. V kategorii U10 nastupovalo samostatné družstvo RC Havířov a pro start kategorii U12 jsme se spojili s ostravským Sokolem.

Družstva kategorie U8 hrála systémem každý s každým a utkání trvala vždy 1 x 5 minut. Vojta Brunowski s družstvem Vyškova v kategorii U8 nakonec obsadil v turnaji celkové 2. místo, když družstvo Vyškova prohrálo jen s celkovým vítězem Bystrc Orange. Ve zbývajících utkáních družstvo Vyškova vyhrálo nad Zlínem, Bystrcí Black, Olomoucí Red, Dragonem Brno a Olomoucí Black.

Za tým U10 Havířova nastupovali: Šimon a Matouš Juříkovi, Marek Třaslín, Lukáš Bača, Matěj Parchanský, Tobiáš Bajtek, Jonáš Hanzel, Jakub Jan Marek a Mikuláš Kalousek. Družstvo koučovala Natálie Parchanská.

Družstva kategorie U10 byla rozlosována do dvou skupin, ve skupině A hrál Vyškov, Bystrc Orange, Olomouc a Havířov, ve skupině B hrál Dragon, Sokol Mariánské Hory, Bystrc Black a Zlín. Utkání ve skupině se hrála 1 x 9 minut. Naše družstvo nejprve prohrálo Bystrcí 0:4, pak s Vyškovem 0:7 a nakonec s Olomoucí 1:2. Následně se pak hrála utkání o konečné pořadí, naše družstvo v utkání o celkové 7. místo porazilo Bystrc Black 6:0, celkovým vítězem kategorie U10 se stal Zlín. Oproti předešlému turnaji v Brně chyběli pro nemoc či zranění hned 4 hráči.

Také družstva kategorie U12 byla rozlosována do dvou skupin, utkání ve skupině se hrála 1 x 10 minut. Společné družstvo Sokola a Havířova ve skupině prohrálo 0:6 s Bystrcí Black,  0:4 s Vyškovem a 0:6 s Dragonem Black. V utkání o celkové 7. místo porazilo Bystrc Orange 3:1, celkovým vítězem turnaje se stalo družstvo Dragonu Black. Tentokrát z Havířova chybělo hned 7 hráčů!

Za společné družstvo Sokola Mariánské Hory a Havířova nastupovali: Vašek Baron, Matěj Adamík, Kristýna Čapková, Kristýna  Rapantová a Štěpán Janík. Družstvo koučovali Vlasta Madry a Viktor Tremko.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora