Tým U10 devátý na přeboru republiky

6. června 2023 (23:42)

KlubovéZpravodajství

Vyškov 3. 6. 2023 (fotografie Lukáš Wimmer) Jako každý rok se na konci sezóny konají přebory ČR mladších žáků kategorie U8, U10 a U12. S ohledem na výsledky našich družstev na moravských turnajích se trenéři mladších žáků rozhodli, že náš klub bude na přeboru ČR mladších žáků reprezentovat pouze družstvo kategorie U10. Ale nemoci a jiné překážky u hráčů naší U10 zapříčinily, že nakonec na turnaj odjelo pouze 9 hráčů, i když v silné sestavě.

Patnáct družstev přihlášených z celé republiky bylo rozlosováno do tří skupin podle „rankingu,“ odvozeného z letošního turnaje PYRF (Prague Youth Rugby Festival), který se konal na pražské Tatře. Naše družstvo bylo nalosováno z 12. místa do skupiny B s týmy RK Petrovice, RC Bystrc, RA Olymp Praha a RC Dragon Brno. Utkání v základních skupinách se hrála každý s každým 1 x 7 minut.

V prvním utkání naše družstvo remízovalo s Ragbyovou Akademií Olymp Praha 3:3, ve druhém utkání nestačilo na RK Petrovice a prohrálo zbytečně vysoko 0:5, ve třetím utkání naše U10 porazila Dragon Brno 5:3 a v posledním utkání celkem zbytečně prohrála s RC Bystrc 1:3. Výsledky v základní skupině našemu družstvu vynesly 4. místo za družstvy Petrovic, Bystrce a pražského Olympu a před pátým Dragonem Brno. Tím skončil dopolední program přeboru.

Po obědě byla družstva rozdělena do tří finálových skupin podle umístění v základních skupinách. Družstva z prvních a druhých míst se střetla o 1. až 6. místo ve skupině Cup, družstva ze třetích a čtvrtých míst hrála o konečné 7. až 12. místo ve skupině Plate a na družstva z 5. míst zbyl jen souboj ve skupině Bowl o konečné 13. až 15. místo. Ve skupinách o konečné umístění se soupeřům, kteří postoupili do stejné skupiny, započítávaly výsledky vzájemných utkání ze základních skupin.

Gabča v utkání s RA Olymp Praha

Sebík prorazil obranu Dragonu Brno

David zastaven hráčem Petrovic

Adrián získává bod položením proti RC Bystrc

Do skupiny Plate o konečné umístění na 7. až 12. místo postoupily kromě našeho družstva ještě týmy RC Olomouc, Ragbyové Akademie Brno, Sparty Praha, družstvo Rugby Babice a z naší základní skupiny Olymp Praha.

Ze základní skupiny se nám započítávala remíza 3:3 s RA Olymp Praha. V prvním utkání jsme bohužel nestačili na RC Olomouc a prohráli celkem zbytečně 2:3, pak jsme porazili RA Brno 5:3, následně jsme s trochou štěstí porazili 3:2 Spartu Praha a v posledním utkání jsme pouze remizovali 2:2 s Babicemi. Přesto jsme se nakonec umístili na celkovém 9. místě za sedmou Spartou a osmými Babicemi. Vítězem přeboru ČR 2023 se stalo družstvo RC Mountfield Říčany před domácím Vyškovem a třetí Tatrou Smíchov.

Kryštofa brání hráč Olomouce

Tadek se snaží projít obranou Sparty

Alex zakládá útok proti RA Brno

Viky uniká obránci Rugby Babice

Při větší koncentraci týmu na každé utkání jsme mohli dopadnout ještě o jedno dvě místa lépe. Přesto je to podle mne velký úspěch, když naši hráči hráli vyrovnaná utkání s lepšími týmy a některé i porazili, jako například Spartu, nebo uhráli remízu s osmými Babicemi. I přes některé nedostatky jsem s hrou i umístěním našeho družstva spokojen.

Naše družstvo určitě zanechalo na přeborech velmi dobrý dojem, chci proto poděkovat v první řadě všem hráčům – Tadkovi, Gabči, Viky, Davidovi, Sebíkovi, Adriánovi, Šimonovi, Kryštofovi a Alexovi. Trenérům Petrovi za koučink, Ondrovi za postřehy a rady a Ivaně za atletickou přípravu před turnajem. A samozřejmě i rodičům, kteří přijeli podpořit naše družstvo přímo do Vyškova, hlasitě povzbuzovali a vytvořili pro tým výborné zázemí.

Radomír Kloda, trenér a vedoucí akce

Výsledky P ČR všech kategorií naleznete ZDE, fotografie Lukáše Wimmera ve fotogalerii ZONERAMA

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora