Turnaj o Pohár PKP CARGO INTERNATIONAL a.s.

14. února 2023 (11:55)

KlubovéZpravodajství

Bohumín hala Bospor 11. 2. 2023 - Na turnaji se hrálo opět ve třech věkových kategoriích. I když se turnaje zúčastnily čtyři kluby, nakonec účast družstev byla chudší pro vysokou nemocnost. V kategorii U8 se turnaje zúčastnila 3 družstva – RC Olomouc, Sokola Mariánské Hory a RC Havířov, v kategorii U10 se turnaje zúčastnila pouze 2 družstva – Sokola Mariánské Hory a RC Havířov, družstva RC Olomouc a RC Zlín se na poslední chvíli pro tuto kategorii pro vysokou nemocnost omluvila a v kategorii starších žáků (U12) se turnaje zúčastnila pouze 2 družstva – Sokola Mariánské Hory a RC Havířov, družstvo RC Zlín se omluvilo a na turnaj nedorazilo.

V kategorii U8 se družstvu RC Havířov vůbec nevedlo, když prohrálo všechna utkání, každé družstvo odehrálo čtyři utkání, vždy dvě utkání s oběma soupeři. Délka utkání byla 8 minut a družstva hrála o pěti hráčích v poli. Bylo to dáno i tím, že z desíti trénujících hráčů na turnaj dorazila pouze polovina a naše družstvo nemělo hráče na střídání, což je u tak mladých hráčů hendikep. I na účasti našich nejmenších ragbistů se velmi podepsala velká nemocnost. Vítězem turnaje v kategorii U8 se stalo družstvo Sokola Mariánské Hory před RC Olomouc, RC Havířov skončil na třetím místě.

Družstvo U10 jedenkrát remizovalo a dvakrát zvítězilo o těsně o jeden bod. Tentokrát družstvo hrálo v nějakém útlumu a bylo troch pasívní a někteří hráči neodvedli ani svůj průměr v obranné fázi. Dva, tři hráči nejsou schopni táhnout celé družstvo k jasnějším vítězstvím. Vítězství je pěkné, avšak hra již nebyla tak přesvědčivá, hlavně ve hře do volného prostoru a také v obraně. 

V kategorii U12 se družstvo RC Havířov střetlo celkem třikrát s družstvem RC Sokola Mariánské Hory. Všechna tři utkání naše družstvo vyhrálo s určitou převahou a to hlavně díky lépe organizované hře, podpoře hráče s míčem i obraně. V neposlední řadě také hrálo ve prospěch našeho družstva větší fyzická připravenost. Družstvo RC Havířov zvítězilo před družstvem Sokola Mariánské Hory, které sice na hru Havířova tentokrát nestačilo, ale je nutno ocenit bojovnost, kterou předvedlo ve všech utkáních.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora