Turnaj mladších žáků v Ostravě

21. května 2019 (15:14)

KlubovéZpravodajství

V sobotu 18.5.2019 uspořádal RC Sokol Mariánské Hory další moravský turnaj pro přípravky a mladší žáky v kategoriích U8, U10 a U12. RC Havířov měl zastoupení ve všech kategoriích, tentokrát všechna družstva byla samostatná. Počasí nám opět přálo a turnaje se zúčastnilo celkem 20 týmů. Chyběla družstva RC Brno Bystrc, pro které to bylo asi moc daleko.

V kategorii do 8 let startovalo celkem 6 celků a hrálo se systémem každý s každým s délkou utkání 8 minut. Naše družstvo hrálo postupně takto: družstvo Zlína porazilo 10:0, pak třikrát prohrálo – s Vyškovem 2:4, s Dragonem Brno 2:5 a Olomoucí 0:3, v posledním utkání Havířov vyhrál nad domácími Sokolíky v poměru 4:3. Díky této výhře Havířova družstvo Sokola skončilo celkově druhé za Dragonem Brno, Havířov naproti tomu vybojoval celkové 4. místo. Za Havířov nastupovali tito hráči Havířova: Vojta Patkolo, Mikuláš Kalousek, Adam Slivka, Marek Pirochta, Jonáš Hanzel a Jakub Tylšar. Družstvo koučovala Klára Kokindová.

V kategorii U10 hrálo 6 družstev a také se hrálo systémem každý s každým s délkou utkání 8 minut. Do utkání bylo zařazeno i vhazování do mlýnů. V prvním utkání naše družstvo nejprve prohrálo s Dragonem Brno 1:3, pak porazilo Olomou B 4:0 a následně prohrálo tři utkání s lépe hrajícími družstvy a to – s Olomoucí A 2:5, se Sokolem 0:5, a Vyškovem 0:4. Díky jedinému vítězství skončilo naše družstvo na 5. místě. Celkovým vítězem se stalo družstvo Vyškova před Sokolem Mariánské Hory. U našeho družstva byla hodně znát neúčast 3 hráčů základní sestavy pro nemoc a rodinné akce. Družstvo Havířova reprezentovali: Dan Halagačka, Šimon a Matouš Juříkovi, Matyáš Szturc, Mikuláš Daňhel, Matěj Adamík, Damián Bela, Samuel Poledník, Štěpán Janík a Tobiáš Gerlich. Družstvo koučoval Radomír Kloda.

Do kategorie U12 se přihlásilo 8 družstev a také se hrálo systémem každý s každým s délkou utkání 8 minut.

Naše družstvo v prvním utkání porazilo Olomouc B v poměru 5:0, pak prohrálo v Dragonem Brno A 1:2, porazilo Sokoly z Mariánských Hor 6:1, pak porazilo Olomouc A 4:0 i Vyškov 5:1, následně remizovalo se Zlínem 2:2 a v posledním utkání porazilo Dragon Brno B v poměru 4:1. Družstvo Havířova skončilo celkově druhé za vítězným družstvem z Dragonu Brno A. V družstvu Havířova nastupovali: Matyáš Daňhel, Erik Mašek, Michael Audy, Anička Kubíková, Petr Staňa, Jacob Juračka, Kristýna Rapantová, Kristýna Čapková, Nikolas Havlín, Toník Tržický, Dominik Baur a Ivana Plintová. Družstvo koučoval Vlastimil Tržický.

Účast všech tří družstev Havířova na turnaji byla úspěšná, družstvo U8 nastoupilo samostatně bez doplnění hráči jiných klubů, družstvo U10 bojovalo i bez svých opor, i když stále ještě dělá taktické chyby a chyby při skládání. Družstvo U 12 si drží velmi dobrou výkonnost na moravských turnajích.