Turnaj mladších žáků na Dni ragby

30. května 2022 (16:56)

KlubovéZpravodajství

Havířov 28. května 2022 – Celkově třináctý v soutěžním ročníku 2021/2022 a letošní pátý turnaj moravské turnajové série mladších žáků se odehrál v sobotu na hřišti Rugby Clubu Havířov jako součást Dne rugby. Nepřijely brněnské kluby Bystrc a Dragon, neboť byly na společném zájezdu do Itálie. Jako obvykle se hrálo ve třech věkových kategoriích mladších žáků U8, U10 a U12. Havířov měl zastoupení ve všech třech kategoriích, ale jen ve dvou postavil samostatné týmy.

V kategorii U8 startovalo 7 družstev systémem každý s každým 1 x 6 minut. Na rozdíl od předchozích turnajů, kdy nám podstatná část hráčů chyběla, jsme tentokrát mohli postavit dvě družstva U8 Žraloky a Tygry. V našich týmech nastupovali Andrej, Vašek, Tadek, Dominik, Teo, Vojta, Kačka, Sandra, Honza, Patrik, Eliáš, Šimon a Mateo. Hráče a hráčky jsme rozdělili do družstev tak, aby nováčci a šestiletí hráli se staršími hráči a byly vytvořeny pokud možno dva rovnocenné týmy. Tím se „úderná síla“ obou družstev výrazně zmenšila a bylo to samozřejmě znát i na výsledcích a předváděné hře. Ani Tygři, ani Žraloci nestačili na sehranější a zkušenější týmy, i když s některými prohráli se ctí. Třeba s ostravskými Sokoly Žraloci prohráli 3:6, Ragbyovou Akademií Brno 4:8 a Olomoucí B taktéž 3:6, to havířovští Tygři měli o něco lepší bilanci, když prohráli se Sokoly 5:7, Ragbyovou Akademie Brno 2:6 a s Olomoucí B remizovali 4:4. Ve vzájemném utkání se havířovští Žraloci a Tygři rozešli smírně, obě družstva položila soupeři 5 krát. V kategorii U8 se celkovým vítězem stalo družstvo Vyškova před Olomoucí A a Sokolem Mariánské Hory.

V kategorii U10 při neúčasti Brněnských tentokrát hrálo pouze 5 družstev systémem každý s každým 2 x 6 minut. V prvním utkání zvítězili naši žáci nad Sokolem Mariánské Hory v poměru 8:1, s Olomoucí naše družstvo prohrálo po nevýrazném výkonu 2:10. Po boji prohrálo s pozdějším vítězem turnaje Vyškovem 4:6 a v posledním utkání po slabém výkonu v obraně nás porazila Ragbyová Akademie Brno 8:1. I když jsme měli čtyři hráče na střídání, nepodařilo se nám sladit výkon hráčů tak, aby byli vyrovnaným soupeřem pro první tři družstva, kromě Vyškova, u kterého se nám celkem dařilo pokrývat jeho útočné akce.

V kategorii U12 bylo přihlášeno 5 družstev, která také hrála ve dvou skupinách, utkání ve skupině se hrála 2 x 7 minut. Máme jen 5 hráčů této věkové kategorie, takže s tímto počtem nejsme schopni postavit samostatné družstvo, ale naši kluci se pravidelně účastní jarních turnajů a po domluvě doplňují některé jiné týmy. V sobotu si naši hráči zahráli za Olomouc a Ragbyovou Akademií Brno. Kategorii U12 vyhrálo družstvo Zlína před Vyškovem a Olomoucí.

 

Pro všechny účastníky turnaje byl na vedlejším atletickém stadiónu připraven zábavný program s různými soutěžemi a sladkými odměnami. Kromě toho byl k dispozici i nafukovací vodní svět, který byl využíván až pozdních odpoledních hodin, kdy už skončil turnaj veteránů o „Havířovského krocana“.

Po mnoha letech se o zdar Dne ragby zasloužili i rodiče, rodící se rodičovský výbor pro děti připravil bohaté občerstvení, což děti uvítaly s povděkem.

Závěrečného vyhodnocení turnaje se zúčastnil uvolněný radní pro sport Mgr. Daniel Vachtarčík, který předal drobné dárky.

Fotografie z turnaje - fotogalerie ZONERAMA (Lukáš Wimmer) | ZONERAMA (Karel Gaman) | ZONERAMA (Josef Koláček)

 

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora