Turnaj mladších žáků měl spád

21. září 2021 (21:43)

KlubovéZpravodajství

V náhledu: Naši mladší žáci U8 v tvrdém souboji o míč s žáky Olomouce. Foto Karel Gaman

Havířov 18. září 2021 (Foto Radomír Kloda a Karel Gaman) - Třetí turnaj se odehrál v sobotu na hřišti Rugby Clubu Havířov a na hřišti atletického stadionu MAVE Sport s.r.o. jako součást oslav 55. výročí vzniku ragbyového klubu v Havířově. Startovaly tři kategorie – U8, U10 a U12 a Havířov měl zastoupení ve všech třech kategoriích samostatnými týmy.

U8 se pomalu, ale stále zlepšuje

Do turnaje kategorie U8 se přihlásilo 6 družstev a  hrálo se systémem každý s každým 1 x 6 minut. V družstvu Havířova nastupovali Andrej, Vašek, Leonka, která prokázala velkou bojovnost a dravost, Leon, Dominik a Adam (chyběli nemocní Teo a Vojta) - prakticky všichni nováčci s věkovým průměrem 6 let. I když družstvo bojovalo, nepodařilo se našemu družstvu ani jednou vyhrát, protože v ostatních družstvech startovali zkušenější ale hlavně starší hráči. Výsledky pro trenéra nebyly podstatné, podstatná byla předvedená hra, ve které se družstvo sice pomalu, ale stále postupně zlepšuje. Naši nejmladší skončili na 6. místě, turnaj vyhrálo družstvo RC Bystrc Orange před Ragbyovou Akademií Brno a Sokolem Mariánské Hory.

Naši nejmenší: zleva Leon, Dominik, Lea, Adam, Andrej a  Vašek. Družstvo koučovali Natalie a Ondřej.

Družstvo U10 sbírá zkušenosti

Z přihlášených osmi družstev kategorie U10 nakonec startovalo jen sedm. Byla rozlosována do dvou skupin, ve skupině B hrál Havířov, RC Olomouc a Ragbyová Akademie Brno. Utkání ve skupině se hrála 1 x 12 minut. Naše družstvo prohrálo obě utkání ve skupině a následně v utkání o celkové 5. místo prohrálo s Vyškovem 2:6. Celkovým vítězem se stalo domácí družstvo Bystrc před Ragbyovou Akademií Brno a Dragonem Brno. V družstvu nastupovali pouze hráči a hráčky loňského družstva U8, takže také toto družstvo teprve sbírá zkušenosti ve vyšší kategorii.

Družstvo U10: zleva Adrián, Sebastián, Jakub, Maruška, Patrik, Krištof, Maruška, Thory, David a Šimon. Družstvo koučovala Klára s Lukášem.

U12 jedna výhra a dělené 7. místo

V kategorii U12 hrálo 9 družstev ve dvou skupinách 1 x 12 minut. Havířov ve skupině B prohrál s Vyškovem, Dragonem Brno a Bystrcí Black, vyhrál jediné utkání s Ragbyovou Akademií Brno, a to 6:2. V utkání o 7. místo v turnaji naše družstvo remizovalo se Sokolem Mariánské Hory a obě družstva obsadila dělené 7. místo. Celkovým vítězem se stalo družstvo RC Bystrc Black před Zlínem a Vyškovem. Družstvo koučoval Vlastík se Zlatkou

Utkání RC Havířov v. RC Dragon Brno skončilo porážkou Havířova

Společné foto družstev U12 po vyhlášení výsledků

Skákací hrad na závěr turnaje

Pro hráče všech zúčastněných družstev byl  připraven skákací hrad, který byl po turnaji využíván až do večerních hodin, kdy už skončilo přátelské utkání mezi Old Boys Havířov a Hegemonem Myslowice (Polsko) v rámci oslav 55. výročí vzniku ragbyového klubu (dříve oddíl ragby Tělovýchovné jednoty Slavia Havířov).


Fotografie z turnaje naleznete ve fotogalerii  Zonerama

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora