Třiačtyřicet dětí se bavilo při Dnu dětí

9. června 2020 (01:55)

Společenské akce a událostiZpravodajství

Havířov 6. června 2020 - Skupinka dobrovolníků hlavně z řad mladých ragbistů a ragbistek připravila pro děti hned 8 stanovišť s úkoly, které museli i ti nejmenší zvládnout, aby dostali razítka za splnění úkolů. Teprve se všemi razítky si pak děti mohly přijít pro odměny, které zaplnily celou igelitovou tašku. Děti plnily jak dovednostní úkoly jako hod míčem na cíl, kop na háčko, házení kroužků na trny zabodnuté v trávě a běh s míčkem na polévkové lžíci, tak i fyzické úkoly jako skákání v pytli, běh přes překážky, převážení míčů v dětském trakaři apod. 

Fotografie v náhledu a v galerii Ondřej Kloda

Zahajovalo se něco po desáté hodině a poslední závodníci skončili plnění úkolů před půl dvanáctou. Mnohým zbyl čas na malování na obličej, o které projevily zájem především nejmenší děti. Po ukončení soutěží všechny děti dostaly rohlík v párku a čepované kofoly.

Po kratším odpočinku byly pro děti připraveny ještě společné hrátky jako přetahování lanem, kopání na háčko a na cíl, závodivé hry a taktéž utkání v tag ragby jak pro nejmenší, tak i pro větší, kteří by mohli vyzvat ke hře i rodiče.

Ze záměru vyplnit druhou část oslavy Dne dětí společnými hrátkami se vzhledem k počasí podařilo realizovat pouze přetahování lanem, ve kterém se soutěžilo ve třech kategoriích – první kategorie byla pro předškoláky a prvňáky, druhá pak pro děti do 10 let a ve třetí kategorii soutěžily děti nad 10 let. Všechny kategorie měly tři pokusy a vítězné družstvo i druhé družstvo v pořadí si vysloužilo sladké odměny.

Den dětí se vydařil, i když nás trochu v závěru zradilo počasí (úplně jsme však nezmokli), ale spokojenost 43 aktivně soutěžících dětí byla pro jejich rodiče i pořadatele velkou odměnou.

Tímto bych chtěl poděkovat všem, kteří se na zdaru této akce podíleli, hlavně pak kadetům a juniorům a dívkám, kteří zabezpečili dohled při soutěžích, přípravu i likvidaci celé akce. Taktéž děkuji všem dospělým, kteří také pomohli zabezpečit realizaci Dne dětí a samozřejmě sponzorům klubu v čele s hypermarketem Globus Havířov, který se podílel na zabezpečení odměn pro děti a pitného režimu pro všechny.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora

Komentářů: 3

  1. Matteo

    V Říčanech chodí tisíc dětí a dvě stě dobrovolníků, dřeváci.