Třetí díl moravské turnajová série MŽ

28. září 2022 (10:15)

KlubovéZpravodajství

V náhledu mladší žáci kategorie U8 v utkání s Bystrcí. Foto Lukáš Wimmer

Brno-Maloměřice 24. září 2022 – V sobotu naše družstva mladších žáků odjela do Brna na hřiště RC Dragonu Brno, kam jsme přijeli v pořádku a na čas, jen jsme měli malé komplikace se zaparkováním aut. Stalo se tradicí, že organizátoři turnajů nás, jako klub z nejvzdálenější destinace, téměř pokaždé vylosují na zahajovací utkání, na Dragonu to potkalo naše družstvo U8. Počasí nám přálo, nebylo chladno a občas vysvitlo i sluníčko.

Do turnaje jsme nasadili týmy všech věkových kategorií, jenže opět v neúplných sestavách. Z družstva kategorie U8 scházeli „pouze“ tři hráči, takže k pěti hráčům, kteří nastupovali do zápasů, jsme měli dva hráče na střídání. Tým U10 přijel opět jen se šesticí hráčů, když 5 hráčů scházelo, a po dohodě nás v několika utkáních doplnili hráči Ragbyové akademie Brno. V kategorii U12, která hraje s devítkou hráčů, naši sedmičku tentokrát nedoplnili hráči Sokola, kteří nás nechali "napospas osudu," ale doplnili nás hráči Zlína a Olomouce.

U osmičce se nedaří, hraje pasívně

Osm družstev kategorie U8 odehrálo turnaj ve dvou skupinách po 1 x 5 minut a tentokrát se již nehrála nadstavba mezi týmy stejného umístění těchto dvou skupin. Družstvo opět nepředvedlo, co má natrénováno a co by mělo umět, a prohrálo všechna tři utkání, nejprve s Bystrcí Black 1:2, Olomoucí vysoko 2:7 a Bystrcí Orange 0:6. Výsledky bohužel odpovídaly způsobu hry našeho družstva, družstvo hrálo velmi pasivně v obraně, ve hře dopředu i v boji o míč. Na druhou stranu se výsledkům nelze divit, hráli jsme se čtyřmi nováčky, zatímco proti našemu družstvu nastupovala viditelně zkušenější a sehranější družstva. Přísnější měřítko snesli tak tři hráči, ostatní musí na sobě ještě hodně zapracovat. Za havířovskou U8 nastupovali: Theo, Mateo, Kačenka, Andrej, Vašek, Vojta a Míša. Družstvo koučoval Ondra.

U10 mírné zlepšení

V kategorii U10 bylo přihlášeno pouze 6 družstev, která hrála systémem každý s každým a utkání se hrála 1 x 8 minut. Naše družstvo bylo pro možnost střídání v utkáních doplněno vždy dvěma hráči z Ragbyové akademie Brno. V prvním utkání naše družstvo prohrálo s pozdějším vítězem turnaje Bystrcí Orange až po boji 2:4, ve druhém utkání prohrálo s Bystrcí Black 1:6, v dalším utkání porazilo domácí Dragon 5:2. Pak po velmi vyrovnaném průběhu těsně porazilo Olomouc 4:3 a v posledním utkání prohrálo trochu nešťastně s Ragbyovou akademií Brno 2:3. V tomto utkání jsme museli „oželet“ pomoc Ragbyové akademie Brno a družstvo doplnili tři hráči naší U8, kteří takto získávají zkušenosti pro svůj další herní rozvoj. I když mělo naše družstvo výrazně lepší skóre než Ragbyová akademie Brno a stejný počet bodů, nakonec kvůli výsledku vzájemného utkání skončilo celkově až na 4. místě právě za Ragbyovou akademií Brno. Vítězem turnaje v této kategorii se stalo družstvo Bystrce Orange před Bystrcí Black. Hra týmu se mírně zlepšila, ale stále přetrvávají nedostatky v obraně, určitá nerozhodnost a hlavně pak malá aktivita při získávání míče. Za havířovskou U10 nastupovali: Gabča, Viky, Thory, Šimon, Kryštof a Tadek. Družstvo koučoval Petr.

Družstvo U10 – zleva Gabča, Viky, Thory, Šimon, Kryštof, Mateo (U8), Vojta (U8), Tadek a Vašek (U8). Družstvo koučoval Petr.

U12 jen dvě utkání, ale vítězná

V kategorii U12 bylo přihlášeno 7 družstev, která byla trochu nepochopitelně rozlosována do dvou skupin. Utkání ve skupině se hrála 2 x 7 minut. Naše družstvo mělo ve skupině pouze dva soupeře, nejprve porazilo družstvo Ragbyové Akademie Brno poměru 8:0 a ve druhém utkání pak zvítězilo nad Dragonem Black 4:2. O umístění se již nehrálo, takže naši hráči týmu U12 odehráli celkem 28 minut oproti čtyřiceti minutám hry hráčů kategorie U10. Za havířovskou U12 nastupovali: Jarda, Miky, Adrián, Alex, Máša, Šíša a Mikuláš. Družstvo Koučovala Klára. Družstvo bojovalo o každý míč, nenechalo soupeře vydechnout a tlačilo ho zpět k jeho brankovišti. Obrana byla na dobré úrovni.