Svijany stále s námi

9. května 2023 (22:46)

KlubovéZpravodajství

V náhledu: Vašek s odměnami pro spoluhráče z družstva U8

Ostrava 6. května 2023 (foto autor) - Třetí jarní turnaj Moravské turnajové série mladších žáků se odehrál uplynulou sobotu na hřišti Sokola Mariánské Hory. Pro nemoc tří hráčů jsme neobsadili kategorii U12 a tak na turnaji hrály jen kategorie U8 a U10.

Družstva U10 a U12 hrála opět turnaj ve skupinách podle výkonnosti, kterou určili trenéři družstva, jen družstva U8 hrála systémem každý s každým. Pro družstvo U10 jsme opět zvolili těžší soupeře a dva naší hráči U12 doplnili tým Zlína ve skupině zdatnějších hráčů.

Počasí nám opět moc nepřálo, zataženou oblohu vystřídal poměrně silný déšť, takže stan sponzora ze Svijan se nám opět velmi hodil. Po dvaceti minutách déšť pozvolna přestával a postupně se z poza mraků dralo sluníčko. Do konce turnaje již nespadla žádná kapka deště, takže se turnaj nakonec vydařil.

Hráči havířovské U8 zleva: Mateo, Andrej, Kačka, Nela, Maruška, Vašek, Vojta a Míša, v popředí je Max, na snímku chybí Samuel, který se zapomněl v šatně. V pozadí Patrik (U10). Družstvo koučovala Natka a Klára.

V kategorii U8 startovalo 7 družstev, hrálo se systémem každý s každým a délka 1 x 9 minut o pěti hráčích s libovolným střídáním. V prvním utkání naše družstvo prohrálo s Vyškovem 4:5 jen kvůli nedostatečnému vyznačení hřiště, když se naši hráči kvůli tomu špatně orientovali a celkem třikrát položili míč až za koncovou čáru brankoviště!

Druhé utkání po vyrovnaném průběhu s Dragonem Brno skončilo 6:6, v dalším utkání pak naši nestačili na pozdějšího vítěze turnaje áčko Bystrce a prohráli 0:6. Ve čtvrtém utkání naši nestačili ani na bystrcké béčko a prohráli 3:8. Předposlední zápas naše U8 prohrála s celkově druhou Olomoucí 1:7. Až v posledním střetnutí se náš tým vytáhl a po velmi dobré hře s domácím Sokolem vydřel remízu 5:5.

 

Naše tři růžičky z družstva U8 v červených dresech proti Bystrci, zleva: Nela, Maruška a Kačka

Vítězem kategorie U8 se stala Bystrc A před Olomoucí a třetím Dragonem Brno, naše družstvo skončilo celkově sedmé. Umístění našeho družstva mohlo být lepší, ale pro nás je důležité, aby si zahráli všichni, proto trenérka Natálie dbala na to, aby si zahráli všichni stejně. Ostatně výsledky se oficiálně nesledují a nevyhlašují, proto by byla zbytečná honba za vítězstvím za každou cenu, mnohem důležitější je, aby kluci a holky dodržovali principy hry a plnili stanovené úkoly.

V kategorii U10 si to rozdalo 8 družstev o šesti hráčích ve dvou výkonnostních skupinách systémem každý s každým 1 x 10 minut. Naše družstvo jsme přihlásili do zdatnější skupiny, a třebaže vyhrálo pouze jedno utkání s Vyškovem B, a to 8:2. V dalších dvou zápasech sice prohrálo, ale po vyrovnané hře, s áčkem Vyškova 3:7 tak trochu kvůli malé koncentraci některých hráčů, a s pozdějším vítězem naší skupiny áčkem Bystrce 2:4. To našemu týmu stačilo na třetí místo za Bystrcí A a Vyškovem A. Pro nemoc několika hráčů jsme měli k dispozici pouze 7 hráčů, to znamená jediného na střídání, ale družstvo podalo ve všech utkáních poměrně dobrý výkon, i když někteří hráči stále mají slabší techniku míče, osobní obranu při zastavování soupeře nebo se na utkání plně nesoustředí. Ve druhé skupině po odehraných utkáních skončil na prvním místě domácí Sokol před Zlínem a Olomoucí a poslední skončila Bystrc B.

Za družstvo havířovské U10 nastupovali Sebastián, Krištof, Gábina, Viky, Thory, Jakub a Patrik. Družstvo koučovali Petr a Radek.

Naše dvě „růže“ Viki a Gábina v obranné akci

Hráči U10 zleva v červených dresech Gábina, Thory a Sebík při obraně proti Vyškovu

Thory a Patrik po převzetí odměn pro U10

Tým U12 jsme nepřihlašovali, protože tři hráči pro nemoc nemohli nastoupit a hráči ze Sokola jako obvykle náš tým nedoplnili. Domluvili jsme se s trenérem Zlína, že jeho družstvo doplníme. Zlín nakonec ze čtyř družstev zdatnější skupiny skončil na třetím místě i díky našim hráčům Matějovi a Adriánovi, kteří svoji hrou tým Zlína dobře podpořili.

V sobotu 13.6.2023 pojedou družstva mladších žáku na turnaj Brno Cup, na kterém si po pražském turnaji Prague Youth Festival opět zahrají proti týmům z Čech.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora