Stále se učíme

7. května 2019 (18:51)

KlubovéZpravodajství

I druhý turnaj moravské turnajové série mladších žáků v Olomouci byl pro ty naše spíše školou ragby. Ostatně pro většinu z nich je to stále sotva první pololetí první ragbyové třídy, takže zatím nemohou příliš pomýšlet na nějaké výraznější úspěchy. Ale ty určitě časem přijdou …

Olomouc 4.5.2019 – Na druhý moravský turnaj jsme vypravili jen dvě družstva, a to U8, kterou doplnili tři hráči Sokola Mariánské Hory a U10, která hrála v improvizované sestavě, protože tři  hráči odjeli s U12 do Itálie a tři hráči měli tentokrát jinak organizovanou sobotu. Počasí nám přálo, neboť místy bylo vidět sluníčko a teplota byla přijatelná.

V kategorii U8 naše družstvo nastoupilo proti čtyřem soupeřům a to dvakrát. Hrál každý s každým i s odvetami a naše družstvo skončilo celkově na třetím místě, když s Bystrcí Black prohrálo 4:0, pak remizovalo se Olomoucí 2:2, prohrálo s Bystrcí Orange 0:6, porazilo Zlín 7:0, prohrálo s Bystrcí Blak 0:6, porazilo Olomouc 3:2, prohrálo s Bystrc Orange 0:4 a porazilo Zlín 8:0. Vítězem turnaje se stalo družstvo Bystrc Orange. V družstvu Havířova nastupovali: Vojta Patkolo, Jakub Marek, Jonáš Hanzel, Marek Pirochta, Mikuláš Kalousek a Adam Slivka. Družstvo hrálo v červenobílých dresech a  družstvo koučovala Natálie Parchanská.

V kategorii U10 se sešlo 6 družstev a hrálo se jednokolově každý s každým. Naše družstvo po nevyrovnaných výkonech nakonec obsadilo 5. místo, když prohrálo s Bystrcí 0:6, pak s Olomoucí Black 0:3, s Vyškovem 2:5, se Sokolem Mariánské Hory 1:6, se Zlínem 0:5 a v posledním utkání porazilo Olomouc Red 8:0. Za Havířov nastoupili Martin a Matěj Štěrbovi, Mojmír Jeřábek, Dominik Baur, Matěj Adamík, Štěpán Janík, Damián Bela, Mikuláš Daňhel a Samuel Poledník.

Turnaj se vydařil, byl přínosem pro nové hráče, kteří teprve sbírají zkušenosti. Poděkování patří doprovodu obou družstev, a to Natálii Parchanské a paní Kateřině Szturcové, která plně zvládla technické a zdravotní zabezpečení družstev.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora