Soustředění mládeže 2022 – den třetí

13. srpna 2022 (11:48)

KlubovéZpravodajství

SOUSTŘEDĚNÍ KLUBOVÉ MLÁDEŽE S FINANČNÍ PODPOROU MINIGRANTU SRDCOVKA NADACE OKD

 

Pustá Polom - Setina, středa 3. srpna (fotografie autor) – A je tu středa 3. srpna, což je přesná polovina soustředění. Po budíčku a ranní rozcvičce opět následovala snídaně ve stylu švédského stolu. Po snídani měli všichni dostatek času na bodovaný úklid pokojů.

Dopolední trénink začal rozcvičkou, kterou tentokrát vedl Marek. Následovala ragbyová příprava, pro kterou byli kluci rozděleni do tří věkových skupin. Příprava začala nácvikem uvolnění hráče v situaci tři a dva na jednoho, u vyspělejších hráčů také situace tři na dva.

Mezi jednotlivými cvičeními byly samozřejmě přestávky na zhodnocení kladů a záporů nácviku, přestávky na pití a malou svačinku - pomeranč, který někteří kluci jedli po opičím způsobu.

Na závěr tréninku se ještě uskutečnila soutěž o co nejdelší přihrávku. Po jednom zkušebním měl každý soutěžící tři ostré pokusy a počítal se mu nejdelší pokus. Tentokrát se do soutěže započítávaly i pokusy vedoucích týmů Klárky a Natky. Každé družstvo mělo celkem 11 pokusů a byla velmi vyrovnaná, vždyť vítězné družstvo Jižní Afriky vyhrálo o necelých 5 metrů.

Oběd jak obvykle velmi dobrý, první chod vydatná polévka a pak maso s mrkví a knedlíky, všichni se dobře najedli. Po obědě byl vyhlášen odpolední klid, který byl tentokrát o něco kratší.

Ještě před tréninkem jsme uspořádali malou besedu s vzácným hostem, mezi naše mladé ragbisty zavítal havířovský odchovanec a bývalý reprezentant ČR Lukáš Rapant, který v současné době působí ve Francii. Dotazů na Lukáše bylo celkem dost a objevily se i dotazy jakou sportovní obuv preferuje nebo jakého vodního živočicha má nejraději.

 

Odpolední část zahájila rozcvička a pak se hráči ještě rozehřáli s míči a přihrávkami v běhu. Následovala hra, kdy byly vytvořeny tři koridory, v jednom se mohli pohybovat pouze nejstarší hráči, ve druhém mladší a ve třetím ti nejmladší. Byla to průprava na zítřejší opravdové utkání mezi Austrálií a Jižní Afrikou.

Na konci tréninku ještě proběhly dvě soutěže, a to nejprve hod na pevný cíl, kdy soutěžící museli z určité vzdálenosti prohodit míč otvorem v postaveném kruhu na nácvik skládání. Po jednom zkušebním hodu měli kluci tři hody, které se hodnotily. I tentokrát se do soutěže zapojily vedoucí družstev/mentorky Klárka a Natka. V této soutěži zvítězilo s převahou družstvo Jižní Afriky nad Austrálii 10:5, což byla úspěšnost skoro jednoho hodu ze tří pokusů.

Druhá soutěž byla obdobná s tím, že tentokrát hráči měli tři pokusy kopu ze země na ragbyovou branku. Tentokrát soutěžili pouze hráči a opět zvítězilo s převahou družstvo Jižní Afriky nad Austrálii ve stejném poměru 10:5, což byla úspěšnost přesně jednoho kopu ze tří pokusů. Tato soutěž ukončila odpolední trénink.

Mateův pokus a vedle kop úplně mimo, tady je vidět rozdílná technika kopu

Po večeři následovalo vyhodnocení úspěšnosti plněných týmových soutěžních úkolů. Všechny tři soutěže tentokrát vyhrálo družstvo Jižní Afriky a připsalo si za tento úspěšný den 9 bodů. Kapitán Austrálie mohl pouze zmírnit bodovou ztrátu na soupeře tím, že by získal nějaké body v soutěži „kámen, nůžky, papír“, což se mu podařilo jen ve dvou případech a to ještě po jednom bodu. Tím v hodnocení třetího dne družstvo Jižní Afriky vyhrálo vysoko nad Austrálii a to v poměru 9:2. V hodnocení po třech dnes se poprvé Jižní Afrika ujala vedení v poměru 22:18.

Po vyhodnocení došlo ke slavnostnímu okamžiku, oslavili jsme  Šimonovy deváté narozeniny. Šimon dostal dort a ragbyový míč s podpisy všech účastníků kempu. Každý Šimonovi něco popřál, jako obligátní štěstí a zdraví, ale také sportovní úspěchy, úspěchy ve škole a podobně. Potom jsme si všichni se Šimonem připili „šampaňským“ a každý dostal velký kus marlenky.

 

 

Pak jsme se dívali na film Harry Potter, který byl puštěn přes projektor, takže jsme se cítili jako v kině. Ti, kteří se nechtěli na film dívat, tak si zahráli nějaké hry a kreslíři obou týmů ještě dokončovali motivy svých týmů (Austrálie a Jižní Afrika) na bílá trička. I tentokrát byla večerka opět ve 22 hodin.

Den proběhl dobře až na malou nepříjemnost, když Davidovi se při odpoledním tréninku udělalo nevolno. Odvedli jsme ho na pokoj, aby měl klid. Když se jeho stav ani večer nezlepšil, kontaktovali jsme rodiče a ti se rozhodli svého syna odvést domů. Nakonec David skončil v nemocnici, ale již v pátek dopoledne byl z nemocnice propuštěn a je v pořádku, ve čtvrtek 11. srpna byl již na prázdninovém tréninku.

Reportáž ze čtvrtého a pátého dne připravujeme na neděli.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora