Soustředění mládeže 2022 – den první

9. srpna 2022 (17:09)

KlubovéZpravodajství

Pustá Polom - Setina 1. 8. 2022 – Po loňském vydařeném soustředění mládeže v areálu penzionu Setina u Pusté Polomi na Opavsku se sportovní úsek rozhodl zorganizovat kemp v Setině znovu, ale rozšířil věkovou hranici hráčů a hráček od 5 do 15 let. Záměrem navíc bylo podpořit soudržnost hráčů různých kategorií s tím, že ti starší prostě musí pomáhat a motivovat ty mladší, což se nakonec podařilo.

Soustředění se koná za finanční podpory minigrantu Srdcovka Nadace OKD.

Den první

V pondělí 1. srpna o čtvrt na deset odjelo od sportovní haly Slávie 19 dětí a 5 trenérů autobusem na místo soustředění. Doprovázejících rodičů bylo skoro více než hráčů, jako bychom jeli někam daleko a ještě nejméně na měsíc. Tentokrát jsme dojeli v pohodě, bez překážek v podobě padlých stromů, jež nás potkaly loni.

S rodiči při odjezdu

Ubytovali jsme se v budovách penzionu v pokojích pro dvě případně pro 3 osoby. Ještě před obědem jsme si domluvili časy pro jídlo: snídani v 8 hodin, oběd ve 12 a večeři o půl sedmé večer. Hned jsme také udělali první přípravu a časový rozvrh pětidenního soustředění. Budíček byl každé ráno v 7 hodin a o půl osmé již všichni včetně trenérů vybíhali na rozcvičku. Pak následovala snídaně, chvilka volna a úklid pokojů, který byl každý den vyhodnocován.

Pak následovala příprava na dopolední trénink zakončený jednou nebo dvěma soutěžemi mezi týmy. Po dobrém a vydatném obědě následoval odpočinek a od 15. hodiny začal odpolední trénink a další soutěže týmů. Po večeři se vyhodnotily soutěže za daný den, zapsaly se body do tabulky týmů. Nakonec jsme hráče seznámili s programem a úkoly na další den. Od 21. hodiny měli hráči volno a večerka byla v 22 hodin.

Za vítězství v soutěžích získala družstva 3 body, ale i neúspěšné družstvo ještě dostalo šanci, nějaký bodík mohlo získat. Kapitáni nebo jejich zástupci si ještě mohli třikrát střihnout „kámen, nůžky, papír“ a získat za každý vítězný pokus 1 bod a zmírnit tak v dané soutěži bodovou ztrátu na vítězné družstvo.

Čtyři nejstarší hráče jsme určili kapitány (Matěj a Tomáš) a jejich zástupce (Adam a Marek), ti si pak vybrali hráče do svého týmu pro nadcházející týdenní soutěže a úkoly. Letos jsme již připravili dresy pro týmy Jižní Afriky a Austrálie, které museli hráči nosit na večerní hodnocení dne a pokaždé, když jsme jedli v jídelně. Prakticky ihned začaly mezi sebou oba týmy soupeřit o celkové vítězství.

Austrálie
Jižní Afrika

Po obědě měl každý dostatek času si vybalit věci, odpočinout a připravit se na první trénink. Ještě před srazem na odpolední trénink začalo pršet, ale ihned jsme pro obě družstva připravili dovednostní zkoušky – přihrávky na přesnost a přihrávky dvou hráčů z jiných týmů. Tyto soutěže proběhly v zastřešené terase a vítězem v obou disciplínách se stalo družstvo Jižní Afriky, které získalo celkem 6 bodů. Mezitím déšť ustal a dokonce vykouklo sluníčko. Zbytek tréninku již proběhl na hřišti.

Po rozcvičce jsme rozdělili všechny hráče do tří skupin podle věku a tyto skupinky měly různá cvičení přihrávek s přihlédnutím k věkové kategorii dané skupinky. Na závěr tréninku se soutěžilo v „triatlonu“, což byl člunkový běh s míčem, potom následoval pokop po zemi a sbírání míče a nakonec byla přihrávka na přesnost (branková tyč) a pak již sprint bez míče zpět a uvedení dalšího hráče do závodu. Obě družstva (10 hráčů) absolvovala tento závod po 4 minuty, vítězem se stalo družstvo Austrálie časem o 7,26 sekundy lepší než soupeř.

Přihrávky na přesnost
Cvičení přihrávek
Cvičení chytání míče

Po večeři si týmy ještě před vyhodnocením dne nacvičily svůj pokřik, pak již každé družstvo předvedlo, co umí. Vítězem se stalo družstvo Austrálie, které do pokřiku zakomponovalo i klokana. Po vyhodnocení každé soutěže, dostal vítěz 3 body a soupeř se snažil bodovou ztrátu zmírnit vítězným pokusem z bitvy – kámen, nůžky, papír. Každému družstvu se to povedlo pouze jednou a tak po prvním dnu byl stav nerozhodný 7:7. Po vyhodnocení jsme ještě nějakou chvíli byli všichni v jídelně a hráli různé stolní hry. Jeden, dva chlapci trochu smutnili za rodiči, ale nakonec se to povedlo utlumit. Pak jsme se rozešli na svoje pokoje a ve 22 hodin byla večerka.