Soustředění mládeže 2022 – den pátý

18. srpna 2022 (12:21)

KlubovéZpravodajství

Ranní rozcvička odpadla, kluci si ji nahradili přihrávkami (Foto Patrik Kovács)

Den pátý, poslední

 

SOUSTŘEDĚNÍ KLUBOVÉ MLÁDEŽE S FINANČNÍ PODPOROU MINIGRANTU SRDCOVKA NADACE OKD

 

 

 

Pustá Polom - Setina, pátek 5. srpna – Pátek byl posledním dnem soustředění mládeže v Oderských vrších. Protože odjezd z kempu byl stanoven již na půl jedenáctou z důvodu nutnosti během dopoledne uvolnit pokoje kvůli přípravě víkendové svatby, byl den oproštěn od sportování a byl zaměřen na vyhodnocení soutěží a celkové zhodnocení kempu, a to nejen po stránce sportovní.

Budíček byl posunut na půl osmou a odpadla každodenní ranní rozcvička, kterou všichni absolvovali ještě před snídaní. Ještě před snídaní si všichni sbalili své věci a připravili pokoje k předání ubytovateli. Po snídani, která byla i tentokrát v banketce obvyklou formou švédských stolů a opět velmi rozmanitá, šli všichni ještě dokončit balení a hlavně dokončit úklid pokojů.

Vyhráli zelení, radují se všichni

Soustředění jsme oficiálně vyhodnotili a ukončili v banketce. Nejdříve jsme do konečného hodnocení týmů započetli výsledky týdenního hodnocení úklidu pokojů. Body za úklid pokojů se oběma týmům připisovaly za každého hráče samostatně. Ve stupnici od 1 do 10, kde 10 bodů získal vzorově uklizený pokoj. Úklidová soutěž Austrálie a Jižní Afriky skončila smírně, oba týmy získaly 255 bodů. Ale po připočtení k bodům za soutěže z toho vyšla lépe Jižní Afrika, která získala v týdenní soutěži 286 bodů, Austrálie jen 280.

Po vyhlášení výsledků kluci dostali pamětní medaile a diplomy za účast na soustředění. Každý z hráčů ještě obdržel diplom, který jej charakterizoval, jako to viděli trenéři. Takže Kempu ragbyové mládeže 2022 se zúčastnil např. Velký bratr, Kapitán, Levá ruka, Astronaut, Nejlepší jedlík apod.

Dále ještě proběhla oficiální prezentace týmových triček týmů Austrálie a Jižní Afriky, hodnotící komise nakonec přiřkla vítězství týmu Jižní Afriky.

Po oficiálním ukončení soustředění jsme na autobus čekali chviličku a po nalodění jsme vyrazili směr Havířov. Do Havířova jsme dorazili po čtvrt na dvanáct, kde nás již čekalo několik rodičů. Při vystupování přišel s maminkou z nemocnice David. Maminka nám sdělila, že je David v pořádku. Davidovi jsme ihned předali medaili i diplomem za účast na kempu, na který jsme se mu ještě v Setině podepsali. Nakonec nám větší i menší kluci pomohli odnést všechny sportovní i kancelářské pomůcky a potřeby do klubového skladu.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora