Soustředění mládeže 2022 – den druhý

10. srpna 2022 (23:52)

KlubovéZpravodajství

Pustá Polom - Setina, úterý 2. srpna (fotografie autor) – Den začal budíčkem v 7 hodin a pokračoval ranní rozcvičkou. Po bohaté snídani ve formě švédského stolu a po úklidu pokojů a jejich prohlídce a bodovém ocenění začala sportovní část dne dopoledním tréninkem. 

Soustředění se koná za finanční podpory minigrantu Srdcovka Nadace OKD.

Jako první samozřejmě proběhla rozcvička. Pak byli všichni hráči rozděleni do tří skupin podle věku a na třech stanovištích, na kterých se po dvaceti minutách střídali, procvičovali různé druhy přihrávek. Na závěr dopoledního bloku se soutěžilo v přenášení spoluhráčů. Kapitán družstva nejprve přenesl jednoho spoluhráče do vzdálenosti 10 metrů a zpět spolu běželi držíce se za ruce. Tito dva hráči přenesli třetího hráče a opět běželi zpátky, aby opět přenesli dalšího hráče. Zvítězilo družstvo, které postupně přeneslo všechny své hráče a vrátilo se společně na výchozí metu. Každé družstvo zvolilo jinou taktiku, u Austrálie přenášeli spoluhráče všichni, kdežto u Jižní Afriky přenášel spoluhráče pouze kapitán a ostatní se drželi přenášeného. Tento postup se zdál být efektnější, přesto vítězem této soutěže se stalo družstvo Austrálie o necelé 3 metry.

Soutěž v přenášení

Oběd byl opět velmi dobrý a všichni se dobře najedli. První chod je vždy vydatná polévka a na druhý chod je také vždy něco dobrého jako např. maso, knedlíky a dobrá omáčka s mrkví.

Po obědě měli všichni zasloužený odpolední klid. Samozřejmě ti mladší a nejmladší byli velmi brzy odpočati a odpolední klid strávili velmi aktivně. Kdo by myslel, že těmto „aktivistům“ dojde dech, tak se mýlil, na odpolední trénink byli připraveni jako první.

Odpolední trénink byl zaměřen na průpravnou ragbyovou hru – bezkontaktní tag ragby. Po rozcvičce si nejprve všichni tuto variantu ragby vyzkoušeli a následně byla družstva Austrálie a Jižní Afriky rozdělena na starší a mladší tým. Nejprve se v tag ragby střetli ti mladší, jako lepší se ukázala Austrálie, která zvítězila 8:6. U starších zase zvítězila Jižní Afrika 6:5.

Pro uvolnění, ale opět soutěžně, se střetla družstva mladších i starších hráčů v takzvané přehazované, kdy hráči s míčem nemohou chodit ani běhat a po třech přihrávkách se snaží přehodit síť u volejbalového hřiště na stranu soupeře tak, aby soupeř míč pokud možno nechytil. Tím získává pro své družstvo bod. U starších hráčů zvítězila Austrálie 8:5, naopak u mladších zase Jižní Afrika 10:7. Poslední soutěží skončil i odpolední trénink.

Po večeři si družstva vybrala z návrhů motivy svých týmů (Austrálie a Jižní Afrika), které se snažila co nejlépe překreslit na bílá trička. Tohoto úkolu se ujali 2 – 3 kluci pod vedením svých mentorek.

Ostatní členové týmů si dali nebodovanou soutěž, ve které měl soutěžící prvního družstva předvést pantomimicky profesi a sport, které určilo druhé družstvo. Každé družstvo stihlo předvést 4 profese a 3 sporty. Obě družstva byla úspěšná, když Jižní Afrika neuhodla jen sochaře a Austrálie zase neuhodla beach volejbal.

Následovalo vyhodnocení úspěšnosti plněných týmových úkolů. Protože oba týmy získaly jak v tag ragby tak i v přehazované vždy po jednom vítězství a jedné prohře, tak se již nekonalo klání kapitánů v soutěži „kámen, nůžky, papír“. Každé družstvo obdrželo za dvě vítězství 6 bodů. Za vítězství v dopoledním přenášení hráče dostala Austrálie 3 body a v soutěži „kámen, nůžky, papír“ se Jižní Africe vůbec nevedlo a tentokrát nezískala ani jeden defenzívní bod. Za všechny soutěže v úterý získala Austrálie 9 bodů a Jižní Afrika 6 bodů. Po dvou dnech vedla Austrálie nad Jižní Afrikou v poměru 16:13.

Po vyhodnocení někteří zůstali v jídelně a hráli různé stolní hry jako např. karty a někteří již odešli na své pokoje. Večerka byla opět ve 22 hodin.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora