Rakousko Klagenfurt, 22. až 25. června 2023

30. června 2023 (22:28)

KlubovéZpravodajství

Trenéři mládeže RC Havířov navrhli zahraniční zájezd pro mládež do rakouského Klagenfurtu na UNITED WORLD GAMES, kde sportovci prakticky z celého světa 27soutěží v 11 sportech. Výkonný výbor RC Havířov záměr posvětil a tak se začal připravovat zájezd již od konce minulého roku. Ze strany hráčů i rodičů byl zájem a tak klub nakonec vypravil na sportovní hry tři kategorie mládeže, a to družstva U10, U12 a U16.

Na cestu jsme se vypravili autobusem s řidičem Petrem ve čtvrtek 22. června kolem 9-té hodiny a v jednu odpoledne jsme obědvali v Mikulově. Pak s malými přestávkami a delším odpočinkem před táhlým stoupáním jsme dorazili do centra UWG, které bylo přímo na fotbalovém stadionu, kde jsme byli také ubytováni ve velkých stanech. Obdrželi jsme identifikační karty s lístky na jídlo a volnou jízdenkou na všechny speciální linky, které vozily sportovce po dalších 17 sportovištích v Klagenfurtu a blízkém okolí. Snídaně byly určitou formou švédských stolů, obědy a večeře pak možností výběru ze čtyř až pěti jídel doplněné pitím.

Snídaně ⇑ ⇒

Podle rozlosování soutěží, mohly jednotlivé týmy využít volného času k jakémukoli využití. Tak například volna v pátek dopoledne družstva U10 a U12 využila ke koupání na nedalekém jezeře.

Družstvo U16 mezitím absolvovalo dvě utkání ve skupině. Odpoledne pak proběhla utkání ve skupinách. Po večeři se konalo slavnostní zahájení her přímo na travnaté ploše stadionu, kdy se představili zástupci jednotlivých států včetně zástupců všech zúčastněných družstev. Her se zúčastnila družstva z více jak 25-ti států – například zde byly zastoupeny tyto neevropské státy: USA, Keňa, Indie, Kanada, Čína, Mongolsko, Izrael,   Program slavnostního zahájení byl velmi pěkný s doprovodnými sportovními, tanečními i hudebními ukázkami. Na závěr nechyběl ani ohňostroj.

V sobotu se počasí pokazilo, bylo oblačno, tak jsme se prošli městem v blízkosti stadionu a vzali děti na drobné nákupy. Po obědě družstva U10 a U12 odehrála poslední utkání ve skupině a měla volno. Po večeři byla pro hráče a účastníky her připravena diskotéka a pro některé trenéry a vedoucí sportovních výprav slavnostní večeře. Obě akce končily po dvaadvacáté hodině. V neděli se odehrála semifinálová a finálová utkání (taktéž utkání o celkové pořadí) a následně bylo provedeno přímo na hřišti slavnostní vyhodnocení pro každý sport a každou věkovou kategorii.

Po obědě jsme pak uklidili a sbalili vybavení stanů a následně se přesunuli k jezeru na koupání a také sníst připravené jídlo i s grilovanými párky, klobásami. Po druhé koupeli jsme pak již od jezera odjížděli domů kolem dvacáté hodiny. Cesta zpět nám celkem rychle uběhla a do Havířova jsme dorazili po sedmé hodině ranní.

Zájezd se opravdu vydařil, i když týmy pomýšlely na lepší celkové umístění. Ale i tak lze říci, že sportovní mise byla celkem úspěšná.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora