První jarní turnaj mladších žáků

7. června 2021 (13:49)

KlubovéZpravodajství

Ostrava 5. června 2021 - Tak se naší nejmladší hráči dočkali, na první jarní turnaj mladších žáků odjeli do Ostravy – Mariánské Hory, kde místní Sokol uspořádal v sobotu turnaj pro družstva mladších žáků z Olomouce, Zlína, Ostravy a Havířova. Družstva mladších žáků z „Jižní Moravy“ odehrála svůj turnaj v Brně. Turnaj byl pořádán pro kategorie U8, U10 a U12.

Za Havířov nastupovalo do utkání celkem 23 chlapců a 4 dívky. V každé kategorii chyběli někteří hráči (nemoc, oslava, výlet apod.), takže po doplnění družstva U10 dvěma zdatnějšími hráči U8 jsme nakonec bez problémů postavili úplná družstva všech tří kategorií.

V kategorii U8 chybělo družstvo Olomouce, takže jsme se s trenéry dohodli na formátu turnaje – dvoukolově, každý s každým při délce utkání 2 x 4 minuty a s počtem 6 hráčů na hřišti. Naše družstvo dvakrát porazilo domácí Sokoly, a to 4:1 a 5:3. S družstvem Zlína, které přijelo se 4 hráči a bylo doplňováno dvěma hráči Havířova a v posledním utkání 2 hráči Sokolů, jsme nejprve zvítězili 4:2 a v úplně posledním utkání turnaje jsme remizovali 5:5, kdy Zlín z poslední akce utkání vyrovnal na konečných 5:5. Havířov zvítězil v tomto turnaji v kategorii U8 před družstvy Sokola a Zlína.

V kategorii U8 nastupovali za Havířov tito hráči: klečící zleva – Maruška Parchanská, Jakub Kovács, Sebastián Oborný, stojící zleva: David Revay, Maruška Fabíková, Lea Bačová, Adrián Vykrent a Šimon Kubala, vzadu stojí trenérka Natalie Parchanská.

V kategorii U10 nastupovalo naše družstvo do turnaje se sedmi hráči (utkání se hrála o šesti hráčích), ale s největším realizačním týmem (4). I když v družstvu chyběli dva hráči, družstvo bojovalo, ale nedokázalo eliminovat velmi dobrou hru soupeřů hlavně díky horší obraně a hlavně tentokrát družstvo nehrálo kolektivně a hlavně ne pak to, co trenéři s hráči na tréninku nacvičují. Naše družstvo prohrálo s domácími Sokoly 1:4, s Olomoucí 2:7 a se Zlínem 2:6. Vítězem turnaje v této kategorii se stali domácí Sokoli díky lepšímu skóre před Olomoucí, se kterou remizovali 3:3. Třetí skončil Zlín a naše družstvo skončilo čtvrté.

Za Havířov nastupovali v kategorii U10 tito hráči, zleva Tobiáš Bajtek, Damián Camaj, Kryštof Šumpich, Matěj Parchanský, Lukáš Bača, Vojtěch Brunowski a Adam Slivka, vzadu zleva Ondřej Kubala (trenér), Kristýna Čapková a Toník Tržický (oba asistenti), Ivana Plintová (pískala jako rozhodčí v utkáních kategorie U12), Klára Kokindová (trenérka).

Naše družstvo kategorie U12 přijelo do Ostravy s 12 hráči (utkání se hrála o 10 hráčích). Tentokrát pro naše družstvo byl nad jeho síly pohyb jako takový – hráči jakoby neměli žádnou fyzičku a hlavně pak měli nedostatky  individuální v obraně – skládání protihráče. Naše družstvo prohrálo s domácími Sokoly 2:5, s Olomoucí 2:4 a se Zlínem 1:3. Vítězem turnaje v této kategorii se stali domácí Sokoli před Olomoucí, třetí skončil Zlín a naše družstvo skončilo čtvrté.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora