První jarní turnaj mladších žáků v Bystrci

9. června 2020 (00:19)

KlubovéZpravodajství

První turnaj se po vynucené pauze odehrál v sobotu 6. června na hřišti RC Brno Bystrc. Startovaly kategorie U8, U10 a U12. Havířov měl zastoupení ve dvou kategoriích, a to v U10 a U12. Družstva kategorie U10 byla rozlosována do dvou skupin, ve skupině A hrál Dragon Brno, Vyškov A, Bystrc White, Zlín, Olomouc a Bystrc Orange, ve skupině B hrál Vyškov B, Havířov, Sokol Mariánské Hory, Bystrc Black a společné družstvo Ragbyové Akademie Brno a Břeclavi. Utkání ve skupině se hrála 1 x 6 minut. 

Naše družstvo nejprve porazilo Sokoly v poměru 2:1 (bohužel se zranil Miki Daňhel a již na turnaji nehrál), pak ve vyrovnaném utkání podlehlo pozdějšímu vítězi skupiny Bystrci Black až v nastaveném čase 0:1, pak porazilo Vyškov B v poměru 5:0 a v posledním utkání ve skupině porazilo společné družstvo Akademie a Břeclavi 4:2 a obsadilo 2. místo ve skupině. Následně se pak hrála utkání o konečné pořadí, naše družstvo v utkání o celkové 3. místo podlehlo Vyškovu A v poměru 1:4 a skončilo tak na 4. místě z 11 týmů.

Za Havířov nastupovali: Šimon a Matouš Juříkovi, Miki Daňhel, Matěj a Martin Štěrbovi, Marek Třaslín, Lukáš Bača, Matěj Parchanský, Tobiáš Bajtek, Adam Slivka, a Mikuláš Kalousek. Družstvo koučovaly Natálie Parchanská a Klára Kokindová, technický servis zabezpečoval Toník Tržický.

 

Také družstva kategorie U12 byla rozlosována do dvou skupin, utkání ve skupině se hrála 1 x 9 minut. Naše družstvo nejprve porazilo Olomouce v poměru 3:1, pak podlehlo pozdějšímu vítězi skupiny Dragonu Brno 1:4 a v posledním utkání skupiny porazilo Bystrc v poměru 2:0 a obsadilo 2. místo ve skupině. V utkání o celkové 3. místo naše družstvo prohrálo s Vyškovem v poměru 1:4 a skončilo tak na 4. místě z 9 týmů. Velmi dobře zahrála děvčata, která byla hnací silou celého družstva hlavně při utkáních ve skupině.

Za Havířov nastupovali: Anička Kubiková, Dan Halagačka, Samuel Poledník, Tobiáš Gerlich, Erik Mašek, Ivana Plintová, Vašek Baron, Matěj Adamík, Kristýna Čapková, Kristýna  Rapantová a Jan Kübel. Družstvo koučovali Vlasta Tržický a Zlatka Pernická.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora