Přípravka doplnila družstvo mladších žáků

19. září 2018 (13:45)

KlubovéZpravodajství

V sobotu 15.9.2018 pořádal RC Bystrc turnaj mladších žáků a přípravek. Počasí nám přálo, zpočátku bylo oblačno a turnaj končil za slunného počasí. Turnaj byl velmi dobře organizován a zúčastnilo se ho celkem17 družstev ve třech kategoriích – U8, U10 a U12. Ragbyová plocha byla rozdělena na tři hřiště, vždy po jednom pro danou kategorii. Všechny tři kategorie hrály systémem každý s každým. V námi obsazené kategorii U12 hrálo celkem 10 družstev a to ve dvou skupinách, všechna utkání hrála na 1 x 8 minut.

V kategorii do 8 let startovaly celkem 3 družstva, na prvním místě skončilo družstvo z Rakouska – Donau Wien. V kategorii do 10 let za 4 družstev zvítězilo domácí družstvo RC Bystrc.

V kategorii U12 hrálo deset družstev ve dvou skupinách. Skupinu A vyhrálo bez porážky družstvo ze Zlína (12 bodů), před Vyškovem 1 (9 bodů), Olomoucí (8 bodů), Dragonem 2 (6 bodů, skóre 4:10) a Bystrcí Orange (5 bodů).

Skupinu B vyhrálo bez porážky družstvo Donau Wien (11 bodů), před Dragonem 1 (10 bodů), Bystrcí Black (9 bodů), Havířovem (6 bodů, skóre 7:11) a Vyškovem 2 (4 bodů).

Umístění na 5. až 10. místě určil zisk bodů případně skóre ze skupin. O umístění na 3. a 4. místě sehrála družstva, která se umístila na druhém místě – vítězstvím 5:1 nad Dragonem 1 si Vyškov 1 vybojoval pohár za 3. místo. Celkovým vítězem se po vyrovnaném průběhu finálového utkání stalo družstvo z Donau Wien vítězstvím 3:2 nad družstvem ze Zlína.

Družstvo RC Havířov skončilo ve skupině na 4. místě, když mu úplně nevyšlo utkání s domácím RC Bystrc Black a prohrálo 2:3. Ve druhém utkání prohrál Havířov s Dragonem 1 v poměru 1:3, v dalším utkání pak Havířov porazil Vyškov 2 v poměru 3:1 a v posledním utkání nestačil Havířov na pozdějšího vítěze turnaje Donau Wien a prohrál 1:4. Díky lepšímu skóre nakonec družstvo RC Havířov obsadilo 7. místo před Dragonem 2.

Družstvo RC Havířov hrálo ve složení Anička Kubíková (C), Ivana Plintová, Toník Tržický, Michael Kusý, Erik Mašek, Nikolas Havlín a Drahoslav Červenka a předvádělo místy velmi dobrou hru. Hra byla kolektivní, o čemž svědčí, že na položených 7 bodech se podílelo 5 hráčů. Prakticky ve všech utkáních, kromě posledního s Dounau Wien, bylo naše družstvo soupeři rovnocenným protivníkem.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora