Prázdniny se šiškou – den první

21. července 2020 (00:11)

KlubovéZpravodajství

Akce s finančním přispěním Moravskoslezského kraje

Havířov 20. července 2020 - Dnes jsme začali až v 8:30 v klubovně v hale, protože jsme od rodičů vybírali potřebná potvrzení o bezinfekčnosti a samozřejmě měřili tělesnou teplotu všech účastníků soustředění. O půl deváté jsme hráče seznámili se všemi povinnostmi, jak se chovat v tělocvičně, na hřišti, na veřejnosti a v restauraci, kam docházíme na obědy. Následně jsme je seznámili s dopoledním programem, rozdělily je do tří družstev po čtyřech hráčích a přidělili každému družstvu trenéra. Družstva si vybrala název země, kterou budou po dobu soustředění reprezentovat v soutěžích družstev a sami si mohli navrhnout vlajku svého týmu (státu), avšak návrh musel splňovat některé znaky vybraných ragbyových týmů.

Od devíti jsme se přestěhovali do tělocvičny, kde se po rozcvičce a rozběhání s míči všichni hráči podrobili silovým a běžeckým testům. Hráči postupně absolvovali běh-start na 10 metrů, pak následovaly kliky, pak člunkový běh s míčem na vzdálenost 3 krát 5 metrů, následovala tzv. železná tyč na výdrž a test byl zakončen během na 3 okruhy kolem velké tělocvičny. Po protažení a uvolnění následovala svačinka v klubovně a dokončení návrhů vlajek s bojovými pokřiky pro každý tým.

V 10:40 jsme přešli na hřiště, kde po rozcvičení a rozběhání s míči nám kluci ukázali svoji kopací techniku. Podle jejich kopací techniky jsme je rozdělili do dvou družstev, ty zdatnější jsme opět rozdělili do dvou družstev a ta hrála zaháněnou. Ti méně zdatní absolvovali školení v kopání do šišky.

Po osprchování a převlečení do „civilu“ jsme se vydali městem v nových ragbyových tričkách firmy Joma na oběd do restaurace Vergnano. Cestou zpět na základnu soustředění ve sportovní hale Slávii jsme se ještě stavili na zmrzlinu u „Labužníku.“ Po dobrém obědě jsme si museli dát pauzu, kterou jsme vyplnili výběrem konečného návrhu vlajek pro týmy a nácvik bojového pokřiku pro každý tým.

Po třetí hodině jsme se převlékli do sportovního a opět vyběhli na trávník. Po rozcvičení družstva absolvovala závodivé hry zaměřené na starty, běh, běh s míčem a obratnost. Pak již proběhlo 1. kolo turnaje „Tri Nations 2020 in Havirov“. První kolo turnaje s přehledem vyhrálo silné družstvo Francie před Irskem a Anglií. Za družstvo Francie nastupovali Vašek Baron, Jakub a Vojta Tylšarovi (trenér Patrik Kovács) a Matouš Juřík, za družstvo Irska hráli Miki Kalousek, Miki Daňhel, Martin Štěrba a Šimon Juřík (trenérka Klára Kokindová) a za Anglii nastupovali Jonáš Hanzel, Matěj Štěrba, Jakub Jan marek a Vojta Brunowski (trenér Radek Kloda).

Po bojových pokřicích družstev se všichni osprchovali a přemístili do klubovny, kde všichni dostali svačinku. První den soustředění byl ukončen patnáct minut po čtvrté hodině odpolední.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora