Prázdniny se šiškou – den druhý

22. července 2020 (14:46)

KlubovéZpravodajství

Akce s finančním přispěním Moravskoslezského kraje

Havířov 21 července 2020 – Dnes jsme začínali již podle plánu. V 8:10 jsme již všichni byli v klubovně i po kontrole teploty všech účastníků.

Do 8:30 jsme v klubovně zhodnotili včerejší den, seznámili děti s výsledky silových a běžeckých testů, a samozřejmě jsme si nechali předložit domácí úkol, ve kterém děti měly sdělit, zda se jim včera něco nelíbilo, co by chtěly v dalších dnech prožít nebo mohly projevit i jiná přání. Všichni domácí úkol předložili. Vedle obligátního nic mi nechybí, koupaliště nebo výlet do hor (i když obě aktivity byly hned ráno avizovány) se však objevily i perličky jako „chtěl bych mít nějaké volno,“ „návštěva města“ apod., objevilo se však i jedno přání, a to „chci se naučit kopat,“ kdy na lístečku s textem byla přikreslena kopající postava s míčem.

V 8:40 byli již všichni hráči v tělocvičně. Po rozcvičce a rozběhání s míči jsme se v prvním ranním tréninku zaměřili na nácvik běhu s míčem (závodivé hry) a nácvik přihrávek – nejprve obligátní čtverce a pak přihrávky ve čtveřicích v běhu na „praporky“, které znázorňovaly soupeře). Zpočátku to drhlo, ale postupně se všichni zlepšovali. Trénink byl zakončen soutěží družstev Anglie, Francie a Irska v přetahování lanem. Zvítězili „Frantíci“, když využili síly Vaška a podpory ostatních. V přestávce mezi ranními tréninky jsme v klubovně měli svačinku a po rozboru chyb z prvního tréninku jsme opět přešli do tělocvičny k druhému dopolednímu tréninku.

Druhý trénink začal v 10:30, kdy Klára „rozpohybovala“ kluky, aby mohli absolvovat další cvičení. Nejprve jsme znovu procvičovali přihrávky ve čtveřicích v běhu na „praporky“, pak Patrik přišel s honičkami dvojic, kdy jeden brání míč držením a druhý se snaží jiné dvojici míč vyrazit nebo dvojici roztrhnout. Byla dvě varianty této honičky, nejprve se drželi jednou rukou, pak byli oběma rukama zaklesnuti zády k sobě (přál bych vám vidět, jak se dvojice pohybovaly), což bylo velmi náročné na komunikaci a koordinaci společného pohybu. V závěru tréninku byl připraven opět turnaj – 2. kolo turnaje „Tri Nations 2020 in Havirov“, tentokrát v Tag Rugby. Ve druhém kole turnaje tentokrát vyhrálo družstvo Irska před Francií Anglií. Tentokrát byla všechna utkání velmi vyrovnaná, o čem svědčí vítězství ve všech utkáních vždy o jediné položení.

Po osprchování a převlečení do „civilu“ si kluci sbalili batůžky se svačinkami a vydali jsme se městem na oběd do restaurace Vergnano. Po dobrém obědě byla naplánována procházka kolem řeky Lučiny. Po cestě kluky čekaly úkoly. Prvním úkolem pro každé družstvo bylo vytvořit z věcí, které najdou nebo je budou mít u sebe, postavu ragbisty.

První úkol splnily všechny týmy na jedničku. Druhým úkolem byly silové a technické soutěže na venkovním hřišti pro posilování. Opět soutěžila družstva. V soutěži ve visu za ruce zvítězila s přehledem Anglie, když nejlepší výkon zaznamenal Vojta Brunowski časem 2 minuty a 20 sekund, který byl lepší než celkové časy soupeřů (Irsko celkem 2 minuty a 8 sekund, Francie 2 minuty a 3 sekundy). V soutěži ve stoji na kouli o průměru cca 15 cm zase s přehledem vyhrálo Irsko (celkem 8 minut a 16 sekund před Anglií 2 minuty a 56 sekund a Francií 1 minuta a 25 sekund). Všichni si zkusili vyšplhat se po tyči nahoru, ale ne všem se to podařilo. Pak jsme již šli zpět na základnu, ale neopomněli jsme se zastavit na výbornou zmrzlinu u „Labužníku“.

V klubovně jsme pak ještě započali s kresbou znaku družstva místo na vlajku tak na kapitánské tričko. Zkusíme tričko dodělat ve středu, i když máme v plánu dopoledne strávit sportováním na koupališti – plavání, hraní vodního ragby a Beach Rugby (utkání se budou započítávat do celkové tabulky turnaje). Všichni se na zítřek těšíme.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora