Poslední podzimní turnaj mladších žáků ve Zlíně

26. října 2022 (14:20)

KlubovéZpravodajství

V náhledu na snímku převzatého z portálu zlinrugby.rajce.idnes.cz je žák týmu U8 Vojta Pěgřimek

Zlín 22. října 2022 (foto zlinrugby.rajce.idnes.cz a klub) – V sobotu se na hřišti RC Zlín odehrál letošní poslední turnaj mladších žáků. Do Zlína jsme přivezli autobusem všechna tři družstva kategorií U8, U10 a U12. Počasí nám celkem přálo, sice bylo oblačno až zataženo, ale nebyla zima. Teprve na konci turnaje začalo mírně mrholit, ale to už se prakticky chystalo vyhodnocení turnaje. Opět nám chybělo několik hráčů, ale tentokrát jich nebylo tolik jako na předešlých turnajích.

U8: Kluci přenechávají iniciativu soupeři

V kategorii U8 se sešlo 10 družstev, která byla rozdělena do dvou skupin, 5 hráčů v každém týmu hrálo 6 minut bez poločasové přestávky.

V našem družstvu U8 nastupovali: dolní řada zleva Míša, Teo a Andrej, horní řada zleva Vojta, Vašek, Patrik, Mateo a Eliáš. Družstvo koučoval Ondřej a Natka.

V prvním utkání naši kluci porazili Bystrc White 3:2, ale v dalším utkání už nestačili na pozdějšího vítěze turnaje Bystrc Orange a prohráli vysoko 2:9. Ve třetím utkání náš tým porazil po dobrém výkonu společenství Ragbyové Akademie Brno a Vyškova 7:5 a v posledním utkání prohrál po bojovném výkonu s Olomoucí Red v poměru 5:7. V utkání o 5. místo naše družstvo prohrálo s družstvem Bystrc Black 1:2.

Stále přetrvávají nedostatky v míčové technice a obraně, hráči se stále shlukují k míči a někteří hráči kvůli menšímu vzrůstu ještě mají respekt z větších protihráčů. Kluci jsou v „boji“ o míč převážně statičtí a nerozhodní a přenechávají iniciativu soupeři.

U10: Turnaj se vůbec, ale vůbec nepovedl

V kategorii U10 bylo přihlášeno 9 družstev, která byla rozlosována do dvou skupin, ve skupině A hrál Havířov, domácí Zlín, Ragbyová Akademie Brno, Olomouc a Bystrc Orange. Utkání ve skupině se hrála 1 x 8 minut. Naše družstvo v prvním utkání této kategorie prohrálo s pozdějším vítězem turnaje Bystrcí Orange v poměru 1:5, i když se ujalo vedení 1:0, následně však družstvo bylo velmi pasivní a prakticky se až do konce utkání pouze bránilo a soupeř využil každé chybičky v obraně.

Ve druhém utkání prohrál Havířov s domácím Zlínem i přes snahu 2:4, ale o výsledku rozhodly individuální chyby, příliš individuální hra a hlavně pak nedodržování určené taktiky.

V dalším utkání naše družstvo nestačilo na Olomouc, opět hrálo pasivně a bez jiskry, a prohrálo 1:5. V posledním utkání skupiny Havířov pouze remizoval 4:4 s družstvem Ragbyové Akademie Brno, která skončila ve skupině druhá. Poslední utkání bylo o poznání lepší, ale celkově špatný obrázek hry našeho družstva nemohl překrýt ani vylepšit.

Kdo viděl hrát naše družstvo U10 na turnaji v Krakově minulý víkend, musí se ptát, zda turnaj ve Zlíně neodehráli úplně jiní hráči. Tým hrál zakřiknutě, bez viditelné snahy přehrát soupeře a bojovat o každý míč a každý metr na hřišti. Prostě tento turnaj se našemu družstvu vůbec, ale vůbec nepovedl. Tomu také odpovídá poslední 9. místo v turnaji oproti výsledkům v dřívějších turnajích, kde jsme končili v první polovině startujících družstev.

Družstvo U10 – vpředu zleva Thory, Šimon a David, v zadní řadě zleva Kryštof, Sebastián, Jakub a Gábina. Družstvo koučoval Petr a Radek.

U12: Družstvo bojuje, ale nedostatky přetrvávají

V kategorii U12 bylo přihlášeno 10 družstev, která také hrála ve dvou skupinách a následně o celkové umístění. Hrací doba byla 1 x 9 minut a družstva hrála s 9 hráči + střídající hráči.

Tentokrát naši hráči byli doplněni pouze dvěma hráči Sokola Mariánské Hory. V prvním utkání skupiny naše družstvo narazilo na pozdějšího vítěze turnaje Dragon Brno a pohrálo 0:4. Ve druhém utkání podlehlo po vyrovnaném průběhu celkem nešťastně družstvu Bystrce (v turnaji celkově třetí) v poměru 0:1.

V dalším utkání kluci porazili Olomouc 3:1 a v posledním utkání skupiny porazili Vyškov v poměru 4:2 a skončili ve skupině A na 3. místě.

V utkání o 5. místo naše družstvo porazilo „Výběr Slovenska“ (převážně hráči Žiliny), a to 7:0.

Hra družstva je stále ještě nesourodá, ale družstvo bojuje a jeho agresivita a chuť získávat míč je opakem hry družstev U10 a U8. Stále však přetrvávají nedostatky v komunikaci a kolektivní obraně družstva.

Družstvo U12 – dolní řada zleva Alex, Jakub, Matěj a Matej, zadní řada zleva Jarda, Šimon, Miky, Miki a Adrián. Družstvo koučovala Klára.