Pořádali jsme první podzimní turnaj mladších žáků

14. září 2022 (23:13)

KlubovéZpravodajství

Havířov 10. září 2022 – Havířovský turnaj pro kategorie U8, U10 a U12 zahájil sérii moravských turnajů na dobře připraveném hřišti atletického stadionu. Počasí i přes nepříznivou předpověď bylo „ragbyové“, to znamená bez deště a bez vysokých teplot.

Havířov měl tentokrát zastoupení ve všech třech kategoriích, ve dvou jako samostatné týmy. Družstvo U12 startovalo pod hlavičkou Slezsko, ve kterém jádro týmu z Havířova podpořili hráči Sokola Mariánských Hor.

V kategorii U8 se sešlo 6 družstev (nezvykle v této kategorii nestartovala družstva Vyškova a Dragonu Brno) a proto se mohlo hrát systémem každý s každým, čas hry byl 1 x 8 minut. Za družstvo Havířova nastupovali Andrej, Vašek, Teo, Eliáš, Vojta a Honza, a protože družstvu tentokrát chyběli hned tři „černí koně“ (Mateo, Kačka a Míša), výsledky nebyly vždy ty nejlepší. Přesto družstvo s nováčkem Vojtou v sestavě neudělalo havířovskému ragby ostudu. V prvním utkání po zlepšené hře v závěru utkání „urvalo“ remízu s Ragbyovou Akademií Brno v poměru 4:4, pak následovala prohra 2:5 s Olomoucí a hned nato s celkovým vítězem turnaje Bystrcí Orange v poměru 0:9. Pak družstvo vysoko zvítězilo nad Bystrcí Black 7:3 a v posledním utkání pak remizovalo 6:6 ve slezském derby se Sokolem Mariánské Hory. I když se v mládežnických kategoriích nevyhlašují konečná umístění týmů, naše družstvo nakonec skončilo celkově na 4. místě.

Do turnaje kategorie U10 se přihlásilo 8 družstev, proto se hrálo ve dvou skupinách. Utkání se hrála na 2 x 5 minut. Ve skupině A v prvním utkání remizovalo družstvo Havířova s Ragbyovou Akademií Brno 3:3, pak porazilo Vyškov B 9:0 a v posledním utkání skupiny zvítězilo nad Olomoucí 9:1 a tím se stalo vítězem skupiny A před Olomoucí a Ragbyovou Akademií Brno.

Skupinu B vyhrálo družstvo Vyškova A před Bystrcí a Sokolem Mariánské Hory. V utkání o pomyslný turnajový titul nestačilo naše družstvo na výborně hrající tým Vyškova A a prohrálo 0:8, když nedokázalo najít protizbraň na výborně bránící družstvo se „smrtícími“ protiútoky. V družstvu Havířova nastupovali hráči Gabča, Šimon, Viki, Sebík, David, Kryštof, Thory a Vojta.

V kategorii U12 bylo přihlášeno 7 družstev, která také hrála systémem každý s každým a čas hry byl 1 x 9 minut. Naše hráče doplnili v prvním utkání nejprve hráči Ragbyové Akademie Brno a následně pak hráči Sokola Mariánské Hory, družstvo startovalo pod hlavičkou Slezsko. Z Havířova to byli hráči Jarda, Tadek, Šimon, Matouš, Alex, Miki a Jakub. V prvním utkání Slezsko porazilo Ragbyovou Akademií Brno 2:1, pak prohrálo s Vyškovem 2:3 (celkově 2. místo), celkem nešťastně se Zlínem 0:1, s Olomoucí 0:2, po vyrovnané hře vyhrálo nad Dragonem Brno (celkově 3. místo) v poměru 2:1 a nakonec nestačilo na celkového vítěze turnaje, družstvo Bystrce a prohrálo 0:4. I když družstvo skončilo celkově na 6. místě, obstálo ve hře kromě Bystrce prakticky s každým soupeřem.

Na závěr turnaje každé kategorie bylo provedeno slavnostní předání odměn všem zúčastněným hráčům, dobrůtky pro odměny daroval supermarket Globus.

Velké poděkování patří organizačnímu výboru turnaje v čele s Patrikem Kovácsem, technické četě juniorů a mužů, oběma mladým vyškovským rozhodčím a našemu Noelovi Sittkovi a samozřejmě rodičovskému výboru za připravení občerstvení pro hráče a všechny účastníky turnaje.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora