Poprvé v tomto roce hráli mladší žáci ragby

26. května 2021 (23:52)

KlubovéZpravodajství

Ostrava 23. 5. 2021 (Foto: Natalie Parchanská) - Po více než osmi měsících jsme jeli hrát ragby k přátelským utkáním mladších žáků se skutečným soupeřem. Po dohodě s vedením Sokola Mariánské Hory jsme v neděli 23. května 2021 dopoledne odehráli na hřišti Sokola Mariánské Hory několik přátelských utkání s mladšími žáky kategorií U8, U10 a U12. 

V kategorii U8 po domluvě hrála družstva s počtem šesti hráčů, a protože jsme měli k dispozici 10 hráčů a 2 hráčky, vytvořili jsme dvě družstva – Tygry a Žraloky. Miniturnaj se nakonec hrál tříkolově každý s každým. Tygři zvítězili pětkrát a jednou remizovali 0:0 s týmem Žraloků. Žraloci po dvou prohrách a jedné remíze s Tygry prohráli se Sokoly nejprve 1:2, pak zvítězili 2:0 a v posledním utkání remizovali 1:1. Nejlepším družstvem byli havířovští Tygři díky pěti výhrám a jedné remíze, Žraloci díky remíze s Tygry byli jen o chloupek před domácími Sokoly. Obě družstva Havířova herně táhli zkušenější hráči, avšak nováčci, hlavně pak obě Marušky, se ke hře postavily bez bázně.

Na snímku družstva Tygrů a Žraloků dohromady, nahoře zleva: Jakub (Žralok), Sebastián (Ž), Kryštof (Tygr), Jarda (Ž), Damián (Ž), Maruška I (T). Dole zleva: David (T), Vojta (T), Šimon (Ž), Patrik (T), Adrián (T), Maruška II (Ž). Vzadu trenérka Natalie

V kategorii U10 odehrála družstva Sokolů a Havířova o šesti hráčích tři utkání, když jednou zvítězili domácí Sokoli a dvakrát zvítězili hráči Havířova. Herně byla družstva celkem vyrovnaná, i když družstvo Havířova bylo v útočné fázi produktivnější. I přes dvě vyhraná utkání, nebyl trenér Ondřej Kubala s výkonem úplně spokojen, protože družstvo nepředvedlo na hřišti to, co se snaží družstvu vštěpit. Je to dáno hlavně tím, že po těch osmi měsících se hráči k trénování dostali teprve před měsícem.

V kategorii U12 se havířovskému družstvu vůbec nedařilo a prohrálo všechna tři utkání s lépe připraveným soupeřem. Soupeř naše hráče převyšoval jak v útočné, tak i v obranné fázi a hlavně hrál kolektivněji. Bylo to i proto, že se trenérovi omluvili hned čtyři hráči, kteří běžně nastupují v základní sestavě.

Společné foto všech družstev s trenéry a trenérkami

Výsledky jsou v této fázi nepodstatné, důležité je, že se hráči opět postavili soupeři a hrálo se utkání a ne jen tréninkové ragby. Akce to byla určitě úspěšná, neboť hráči si mohli proti soupeři zahrát po dlouhé přestávce. Hráči se těší na další obdobnou akci, kterou po domluvě se Sokolem Mariánské Hory co nejdříve připravíme.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora