Olomouc Rugby Festival 2020 mladších žáků

6. října 2020 (00:10)

KlubovéZpravodajství

Olomouc 3. října 2020 -   V sobotu pořádal RC Olomouc turnaj s účastí moravských a českých týmů tři kategorie – U8, U10 a U12. Havířov přihlásil všechna tři družstva, i když nám prakticky v každé kategorii pro nemoc nebo úraz chyběli někteří hráči (hlavně v kategorii U12).

U8: Hráli dobře

V kategorii družstev U8 bylo přihlášeno 14 družstev a proto se hrálo ve dvou skupinách a následně pak o umístění. Utkání trvala vždy 1 x 6 minut. Družstvo Havířova v prvním utkání remizovalo 2:2 s RC Praga 1, pak porazilo Petrovice 2 v poměru 2:0 a před polední přestávkou trochu nešťastně prohrálo s družstvem z Babic 2:4. Po přestávce prohrálo s pozdějším vítězem turnaje, družstvem Říčan v poměru 0:7 a pak porazilo domácí tým Olomouce 1 v poměru 4:3 a v posledním utkání zvítězilo 3:2 nad Ragbyovou Akademií Brno. Družstvo Havířova skončilo ve skupině na 4. místě za družstvem RC Praga 1 jen díky horšímu celkovému skóre, když získalo 7 bodů. Družstvo koučovali Radomír Kloda a Ondřej Kubala.

Družstvo Havířova kategorie U8: horní řada zleva – Jarda Moudrý, Kryštof Šumpich, Damián Camaj Adrian Vajnar a Sebastián, dole s míčem Šimon Kubala.

U10: Družstvu chybí lídr

V kategorii družstev U10 se přihlásilo 14 družstev, ta však hrála ve čtyřech skupinách a utkání trvala vždy 1 x 7 minut. Dvě skupiny byly po pěti družstvech a dvě po čtyřech. Naše družstvo hrálo ve skupině C se čtyřmi družstvy. Družstvo Havířova prohrálo všechna utkání se silnými družstvy z Čech - v prvním utkání s Tatrou 1 (celkově 2. místo v turnaji) v poměru 0:6, následně pak prohrálo s RC Praga 1 v poměru 1:6 a následně prohrálo s Petrovicemi v poměru 1:4. Výkon družstva se sice postupně zlepšoval, ale byla znát nevyzrálost družstva oproti sehraným pražským týmům. Hra družstva je poněkud statická a hlavně se pak ukazují nedostatky v obranné fázi jak osobní tak hlavně pak v kolektivní. Družstvu chybí lídr, který by družstvo hnal dopředu a byl oporou v krizových chvílích.

Družstvo Havířov U10: horní řada zleva Matěj Parchanský, Adam Slivka, Franta, Vojta Brunowski Jakub Jan Marek, Jakub a Alex, dole s míčem Tobiáš Bajtek. Družstvo koučovala Klára Kokindová a Kristýna Čapková

U12: Jak to vidí trenér

„Velmi dobře připravený a zvládnutý turnaj v Olomouci se skvělým obsazením se nám opět nevyvedl. Slabá základna kategorie U 12 kdy musí hrát všichni hráči, kteří jedou, a když dva hráči onemocní, jeden je dlouhodobě zraněný (úraz ruky z jízdy na kole) a další prostě na turnaje nejezdí. Pokud chceme hrát, musíme si půjčit hráče z jiného klubu. V kategorii družstev U12 se přihlásilo 14 družstev, která hrála ve dvou skupinách a utkání trvala vždy 1 x 8 minut. Stále se potýkáme se stylem hry, zanášením šišky do chumlu, vyčkáváním a malou aktivitou ve hře. Špatné skládání hráčů a důraznost, měly za následek tři prohry a jednu remízu a jednu výhru. Babice vs. Havířov 3:1, Petrovice1 vs. Havířov 3:3, Bystrc vs. Havířov 5:1, Dragon vs. Havířov 4:1, Petrovice2 vs. Havířov 2:4, a kvůli odjezdu vlaku, když se turnaj protáhl, jsme již nehráli utkání se Zlínem (do tabulky byla zapsána prohra Havířova 0:2). I přes velké nedostatky jsme nakonec neskončili poslední. Za Havířov nastupovali Samuel Poledník, Vašek Baron, Marek Třaslín a dvojčata Šimon a Matouš Juříkovi, Mikuláš Daňhel, Matěj Štěrba a Matěj Adamík plus střídavě některý z hráčů Sokola Mariánské Hory. Bude se muset zlepšit účast na tréninzích (minulý týden jsme pro nepřízeň počasí vlastně ani netrénovali), budeme se muset zaměřit na skládání a hlavně pak na fyzickou přípravu a spolupráci celého týmu.“