Nejmladší už nesbírají vařečky

14. května 2019 (19:35)

KlubovéZpravodajství

Bystrc 11.5.2019 - Každý kdo sleduje Pohár 6 zemí ví, že poslední tým dostává wooden spoon, tedy vařečku, ne doslova, je to vařečka symbolická. Naši mladší žáci už sice na turnajích vařečku nedostávají, ale v letošních turnajích se jí vždy vyhnuli o chloupek. Až do soboty, v Bystrci už dokonce sáhli na medaili na 11. regionálním turnaji, který pořádal RC Bystrc pro přípravky a mladší žáky v kategoriích U8, U10 a U12. RC Havířov měl zastoupení ve všech kategoriích, i když dva hráči Sokola Mariánské Hory doplnili ty nejmenší. Počasí nám přálo, oproti předpovědi nám celé odpoledne nepršelo. Turnaje se zúčastnilo celkem 26 družstev.

V kategorii do 8 let startovalo celkem 8 celků a hrálo se systémem každý s každým. Naše družstvo hrálo postupně takto: nejprve prohrálo s pozdějším vítězem turnaje Bystrcí Orange 1:7, porazilo další dvě družstva Bystrce 6:0 a 4:2, pak porazilo Zlín 7:0, prohrálo s Dragonem Brno 1:4 a porazilo Olomouc 5:2 a Vyškov 6:0. Celkově skončilo družstvo RC Havířov třetí. Za Havířov nastupovali tito hráči Havířova: Vojta Patkolo, Mikuláš Kalousek, Adam Slivka, Marek Pirochta + dva Sokolíci. Družstvo koučovala Natálie Parchanská.

Družstev kategorie U10 i U12 bylo 9 a byla rozdělena do dvou skupin a následně se pak družstva podle umístění ve skupinách utkala o celkové pořadí v turnaji.

V kategorii U10 naše družstvo v základní skupině nejprve remizovalo se Sokolem Mariánské Hory 2:2, když neudrželo vedení 2:0, pak vyhrálo nad Zlínem 4:2, celkem nešťastně prohrálo s Bystrcí Black 1:3 a v posledním utkání porazilo Ragbyovou Akademii Brno 4:2. V utkání o celkové 5. místo pak naše družstvo porazilo Bystrc Orange v poměru 4:1. Celkovým vítězem se stalo družstvo Vyškova před Sokolem Mariánské Hory. Družstvo Havířova reprezentovali: Jirka Kusník, Dan Halagačka, Šimon a Matouš Juříkovi, Matyáš Szturc, Mikuláš Daňhel, Samuel Potužák, Eliáš Podhora, Matěj Adamík, Samuel Poledník, Štěpán Janík a Kristýna Rapantová (poslední dvě utkání). Družstvo koučoval Radomír Kloda.

V kategorii U 12 naše družstvo v prvním utkání porazilo Sokoly z Mariánských Hor 8:0, pak porazili Vyškov 5:0, domácí Bystrc Black porazilo 3:1 a Ragbyovou Akademii Brno pak 7:0. V utkání o celkové vítězství naše družstvo remizovalo s Bystrcí Orange 1:1 a trenéři se shodli, že obě družstva si zaslouží po výkonech na tomto turnaji dělené první místo. V družstvu Havířova nastupovali: Matyáš Daňhel, Erik Mašek, Michael Audy, Anička Kubíková, Petr Staňa, Jacob Juračka, Tobiáš Kobierski, Kristýna Rapantová, Kristýna Čapková, Nikolas Havlín, Toník Tržický, Dominik Baur a Ivana Plintová. Družstvo koučoval Vlastimil Tržický.

Účast všech tří družstev Havířova na turnaji v Bystrci byla úspěšná. Trenéři jsou spokojeni hlavně se snahou o kolektivní pojetí a bojovností, kterými družstva nahrazovala určité technické nedostatky. Kluci a holky se každým dalším utkáním zlepšují.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora

Komentářů: 1

  1. petkin

    myslím radku,že jste to chytli za správný konec