Nejmladší hráli na Mini Rugby Brno

1. května 2019 (11:58)

KlubovéZpravodajství

Brno 27.4.2019 - V sobotu 27. dubna uspořádal RC Bystrc turnaj Mini Rugby pro mladší žáky v kategoriích U8 a U10. Počasí nám celkem přálo, i když bylo poměrně chladno, tak nepršelo. Turnaje se zúčastnilo celkem 34 družstev z Moravy i Čech. Ragbyová plocha byla rozdělena na čtyři hřiště, vždy dvě pro jednu kategorii. V obou kategoriích byla družstva rozlosována do dvou základních skupin a pak podle výsledku opět do dvou skupin. Ve skupinách se hrálo systémem každý s každým, hrací doby byla 1x4 minuty pro U8 a pro U10 1x6 minut. Pro zdlouhavý průběh turnaje bylo pak určeno, že výsledky ze základních skupin se započtou do konečného pořadí.

V kategorii do 8 let startovalo celkem 16 celků, společné družstvo OstrHA (3 hráči Sokola Mariánské Hory a 6 hráčů Havířova) v základní skupině prohrálo 6 utkání (s Pragou 0:4, s Bystrcí 0:5, Babicemi 0:7, Přeloučí 1:3, Petrovicemi 0:4 a Říčany 0:6) a jedenkrát zvítězilo nad Olomoucí 3:1. Je pravda, že na některá družstva naše družstvo herně nemělo, ale bylo vidět postupné zlepšování všech hráčů. Porážky znamenaly, že jsme se ve finále dostali do skupiny Plate, ve které jsme porazili Babice 4:0, těsně prohráli s Říčany 2:3, porazili Ragby Akademii Brno 4:0 a také domácí Bystrc Black 5:2. Nakonec díky zkrácení turnaje jsme obsadili konečné 4. místo ve skupině Plate. V družstvu nastupovali tito hráči Havířova: Vojta Patkolo, Jonáš Hanzel, Jakub Tylšar, Mikuláš Kalousek, Adam Slivka a Marek Pirochta. Družstvo koučoval Radomír Kloda.

V kategorii U10 naše družstvo v základní skupině nejprve prohrálo s Vyškovem 1:4, porazilo Petrovice a další dvě utkání prohrálo – s Pragou 0:7 a Brno Bystrc Black 2:4. Také toto družstvo se sehrávalo, aby ve skupině Plate vyhrálo všechna utkání a v této skupině obsadilo 1. místo. Postupně porazilo Přelouč 5:0, Petrovice 3:0, Tatru spojenou s Olomoucí 2:1 a Babice 5:1. Havířov reprezentovali: Jirka Kusník, Mojmír jeřábek, Dan Halagačka, Šimon a Matouš Juříkovi, Matyáš Szturc, Mikuláš Daňhel a Samuel Potužák. Družstvo Koučovala Táňa Halagačková.

Účast obou našich družstev na turnaji Mini Rugby Brno v Bystrci byla relativně úspěšná. I když některá utkání prohrála, na druhé straně si v druhé části turnaje vedla velmi dobře. Trenéři byli spokojeni hlavně se snahou o kolektivní pojetí hry a s bojovností, kterou naši hráči nahrazovali určité technické nedostatky. Hráči se s každým dalším utkáním zlepšovali.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora