Na turnaji mladších žáků se nedařilo

30. října 2018 (13:59)

KlubovéZpravodajství

Vyškov 27.10.2018 - RC Vyškov pořádal 6. turnaj mladších žáků a přípravek (kategorie U12, U10 a U8). RC Havířov opět obsadil dvě kategorie – U10 a U12. Nováčci z družstva U10 se mírně zlepšili, naopak družstvu U12 se nedařilo a ve svoji skupině prohráli všechna tři utkání.

V kategorii U12 hrálo tentokrát osm družstev ve dvou skupinách, utkání se hrála na 1x10 minut. Skupinu A vyhrálo bez porážky družstvo ze Zlína, skupinu B vyhrálo družstvo Vyškova 2, naše družstvo nejprve prohrálo s družstvem Olomouce jen těsně 2:3, když Olomouc zvítězila položením v poslední minutě utkání. Ve druhém, utkání družstvo RC Havířov prohrálo s pozdějším vítězem skupiny Vyškovem 2 v poměru 2:3, kdy se našim nepodařilo míč donést z několika slibných akcí míč do soupeřova brankoviště a v posledním utkání ve skupině družstvo RC Havířov prohrálo s Bystrcí 2:4, kdy za stavu 2:2 před koncem utkání soupeř položil dvakrát (bohužel rozhodčí v obou případech neviděl, že soupeř skóroval po několika předhozech). Pak následovala utkání o konečné pořadí, v utkání o 7. místo již naši hráči podali dobrý výkon a s přehledem zvítězili nad Vyškovem 1 v poměru 4:0. Celkovým vítězem se stal Zlín, který porazil ve finále Vyškov 2 v poměru 2:1.

V kategorii U10 tvořilo družstvo RC Havířov 8 hráčů, kteří vytvořili tým U10 teprve začátkem října. Utkání této věkové kategorie se hrála taktéž na 1x 10 minut a systémem každý s každým. Havířov nejprve prohrál s Olomoucí 1:7, pak s Vyškovem 1:4, se Sokolem Mariánské Hory 0:7, pak se společenstvím Zlín/ Dragon Brno také 0:7 a v posledním utkání s RC Bystrc v poměru 0:6. Stále se u hráčů projevuje nezkušenost a hlavně pak orientace a dodržování postavení jak v obraně, tak i při útočných akcích. Velkým nedostatkem celého týmu je osobní obrana. Veliká škoda je, že všichni hráči začali s rugby teprve nedávno a nemají mezi sebou zkušené hráče, kteří by družstvo svoji hrou podpořili a inspirovali. Hráče je však nutno pochválit, že nehráli odevzdaně a do hry jsou zapáleni.

V družstvech RC Havířov nastupovali: U12 - Anička Kubíková, Ivana Plintová, Toník Tržický, Filip Ciasnocha, Erik Mašek, Nikolas Havlín, Jacob Juračko, Petr Staňa, Richard, Marek a Martin, U10 - Matěj Szturc a jeho bratr Marek, Samuel Potužák, Mojmír Jeřábek, Daniel Halagačka, Kristýna Rapantová a Šimon a Matouš Juříkovi. Poděkování patří i rodinným příslušníkům – Tomáši Rapantovi, Petru Staňovi a Mirku Potužákovi, kteří mi pomohli koučovat tým U10 a samozřejmě pomohli jako dohled při cestě vlakem.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora