Na druhý jarní turnaj mladších žáků nás doprovázely Svijany

4. května 2023 (17:13)

KlubovéZpravodajství

Druhý jarní turnaj na Moravě se odehrál v sobotu 29. dubna 2023 na hřišti RC Bystrc. Přivezli jsme hráče všech tří kategorií – U8, U10 a U12. Již podruhé byla družstva přihlášena do dvou skupin podle výkonnosti, kterou určili trenéři družstva. Družstvo U8 bylo zařazeno do skupiny s menší zkušeností, pro družstvo U10 jsme opět zvolili těžší soupeře a pro U12 vzhledem k tomu, že nás Sokol opět nedoplnil, zvolili jsme pro neúplné družstvo U12 skupinu s méně zkušenými družstvy.

Všechna družstva tak odehrála celkem 4 utkání ve svoji skupině. Počasí nám sice tentokrát moc nepřálo, když prakticky všechna tři naše družstva odehrála svoje první utkání za deště, ale nakonec se počasí umoudřilo a občas z poza mraků vykouklo i sluníčko. Takže stan sponzora Svijany se nám náramně hodil.

Hráči havířovské U8 v červených dresech před stanem Svijany zleva: Nela, Maruška, Vašek, Míša, Mateo, Andrej, Samuel a Kačka, na snímku chybí Theo, který se zapomněl v šatně. Družstvo koučovala Natka

V kategorii U8 se sešlo tentokrát 9 družstev, 3 hrála ve zkušenější skupině s hrací dobou 2 krát 5 minut a dvoukolově, ve skupině méně zkušených hrálo 6 družstev systémem každý s každým a s hrací dobou 2 krát 4 minuty.

Naše družstvo hrálo se střídavými úspěchy, ale proti přece jen zkušenějším týmům se i přes bojovnost prosazovalo spíše ojediněle. V prvním utkání – derby se Sokolem Mariánské Hory naše družstvo prohrálo 1:6, následně prohrálo s Dragonem 7:8, pak porazilo Vyškov 6:4. Ve čtvrtém utkání nestačilo naše družstvo na pozdějšího vítěze naší skupiny Ragbyovou Akademii Brno a prohrálo vysoko 1:11 a v posledním utkání vyhrálo nad Bystrcí White 10:3. Vítězem naší skupiny se stala RA Brno před Sokoly z Ostravy, naše družstvo skončilo na 4. místě.

Umístění našeho družstva odpovídá jeho možnostem, kdy všech 9 hráčů zasáhlo do hry rovnoměrně, když v utkáních nastupuje 6 hráčů. Trenérka Natálie upřednostňovala ve všech utkáních, aby si zahráli všichni stejně před honbou za vítězstvím za každou cenu, ostatně výsledky utkání se v turnajích mladších žáků oficiálně neevidují, pořadí se nevyhlašuje.

V kategorii U10 bylo přihlášeno 11 družstev, která hrála taktéž ve dvou výkonnostních skupinách systémem každý s každým. Ve skupině méně zkušených týmů hrálo 6 družstev a utkání se hrála na 1 krát 8 minut, vítězem se stalo družstvo Sokola Mariánské Hory. Družstvo Havířova hrálo ve zdatnější skupině, ve které se utkání hrála na 2 krát 6 minut. Tentokrát naše družstvo podalo zlepšený výkon, když zvítězilo nad Olomoucí 6:3 a Ragbyovou Akademií Brno v poměru 6:2. Avšak se silnějšími soupeři nedrželi krok a prohráli výrazným rozdílem, s Vyškovem 0:8 a s domácí Bystrcí 1:7. Vítězem naší skupiny se stal Vyškov před Bystrcí a na 3. místě skončilo družstvo RC Havířova před Olomoucí a Ragbyovou Akademií Brno.

Družstvo U10 zleva: dolní řada Jakub a David, horní řada Vojta, Krištof, Sebastián, Patrik, Viky a Gábina.Tým koučovali Petr a Radek.

Našemu družstvu U12 se ve skupině méně zkušených tolik moc nevedlo, možná i proto, že nás opět nedoplnili hráči ostravského Sokola. Většinou to byli hráči RA Brno nebo Olomouce, kterým děkujeme, že si naši hráči vůbec mohli na turnaji zahrát. V prvním utkání naše družstvo porazilo Dragon  5:1 a další dvě utkání prohrálo jen těsně, s domácí Bystrcí i Olomoucí shodně 3:4. Naše družstvo nakonec obsadilo 3. místo v naší skupině za Olomoucí a Bystrcí.. Turnaje kategorie U12 se zúčastnilo 9 týmů, každý tým odehrál minimálně 3 utkání, ve zdatnějších skupině byla hrací doba 2 krát 12 minut a v méně zdatné skupině byla hrací doba 2 krát 8 minut.

Družstvo U12 doplněné hráči RA Brno. Hráči RC Havířova: Alex, Adrián a Jarda (3., 4. a 5. zleva), Sebastián (8. zleva) a Matěj (poslední v řadě). Družstvo koučovala Klára.