Mladším žákům začala sezóna rozpačitě

16. září 2019 (17:14)

KlubovéZpravodajství

Bystrc 14.9.2019 - O týden posunuta začala sezóna i nejmladším žákům. První turnaj moravské regionální turnajové série se měl hrát minulou sobotu v Bystrci, ale pro podmáčený terén byl turnaj zrušen. I druhý turnaj by byl zrušen pro zničený trávník havířovského hřiště po slavnostech, nakonec se hrálo v Bystrci, která o pořadatelství požádala. Družstva Havířova v obou kategoriích U10 i U12 odcestovala k turnaji v neúplných sestavách pro nemoc nebo jiný program rodin hráčů, takže začátek trochu rozpačitý. Ještě že počasí přálo, hrálo se za slunečného počasí a na velmi dobrém terénu.

V náhledu a v článku fotografie autora

V turnaji osmiletých jsme měli zastoupení, když za družstvo „Barbarians“ nastupoval Jakub Marek, který se také zasloužil na tom, že „Barbarians“ nakonec skončili třetí ze sedmi družstev. Neprohráli ani jediné utkání – pětkrát remizovali a jednou zvítězili.

Družstvo „Barbarians“ v zeleném, Jakub Marek druhý zleva

Turnaj kategorie U10 se hrál systémem každý s každým a utkání se hrálo na 1 x 8 minut. Našemu družstvu se nedařilo, když ve vyrovnaných utkáních vázla koncovka. Výsledky:  Zlín – Havířov 1:0, Bystrc Orange – Havířov 2:1, Havířov – Dragon 1:3, a hlavně jsme měli děravou obranu, čehož zase využila silnější družstva, výsledky:  Havířov – Sokol Mariánské Hory 0:6, Havířov – Bystrc Black 0:8 a Vyškov – Havířov 4:0. Naše družstvo U10 skončilo na sedmém místě.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora