Mladší žáci ve Vyškově

19. září 2022 (18:12)

KlubovéZpravodajství

Vyškov 17. 9. 2022 - Moravské mladší žáky uvítal v sobotu 17. září Vyškov ke druhému turnaji moravské turnajové série. A jako obvykle nám z různých důvodů scházeli hráči. Do Vyškova jsme přijeli v pořádku a celkem na čas, ale i tak jsme to měli natěsno, když nás prakticky každý organizátor téměř pokaždé v některé kategorii nalosuje na zahajovací utkání, tentokrát to vyšlo na kategorii U8.

Na turnaji opět startovala družstva tří kategorií – U8, U10 a U12 a Havířov i tentokrát zastoupení ve všech kategoriích. Počasí nám přálo, i když bylo chladno, tak nám nepršelo a to bylo důležité. V tomto turnaji nastupovala oslabena družstva kategorie U8, které chybělo 6 hráčů většinou pro nemoc (nakonec jsme hráli doplněni Zlínem a jedním hráčem Vyškova), v družstvo U10 nastupovalo pouze 6 hráčů - chybělo 5 hráčů (v několika utkáních nás doplnil pouze 1 hráč Sokola Mariánské Hory) a v kategorii U12 již tradičně nás doplňují hráči Sokola.

Osmička neokusila výhru

V kategorii U8 se sešlo tentokrát 7 družstev a turnaj se odehrál systémem každý s každým, čas hry byl 1 x 6 minut a na hřišti hrálo 5 hráčů. Družstvo hrálo pod hlavičkou Havířova, ale nakonec nastupovalo ve žlutých dresech, které jim nepřinesly žádné sportovní štěstí. „Slepenec“ nakonec prohrál všech šest utkání a skončil celkově na  7. místě.  Výsledky utkání: nejprve družstvo prohrálo 0:5 s Dragonem Brno, pak s Ragbyovou Akademií Brno 3:4, s Olomoucím 1:6, následně s Bystrcí 1, pozdějším vítězen turnaje 1:7, s Bystrcí 2 po vyrovnané hře 2:4 a v posledním utkání s rivalem z Ostravy 1:6. V družstvu hráli Eliáš, Vašek a Vojta, který odehrál teprve druhý turnaj ve svoji ragbyové kariéře.

Družstvo U8 při přebírání odměn, druhý zleva Eliáš, Vojta a poslední Vašek

Vojta na snímku ve žlutém dresu

Naše družstvo ve žlutém hraje proti Olomouci

Desetiletí byli úspěšnější

V kategorii U10 bylo přihlášeno 10 družstev, která byla rozlosována do dvou skupin, utkání ve skupině se hrála 1 x 7 minut. Naše družstvo v prvním utkání porazilo Olomouc 4:3, v další utkání porazilo Zlín 4:0, s dalšími dvěma družstvy prohrálo, nejprve s Bystrcí A 0:4 a s Vyškovem 1:5. V utkání o 5. místo Havířov zvítězil nad rezervou Vyškova 6:1. Vítězem turnaje se stal Vyškov 1 před Sokolem Mariánské Hory. Stále přetrvávají u některých nedostatky ve skládání, kolektivní obraně a vybíhání celého družstva do obrany.

Družstvo U10 – zleva Jakub, Vojta, Kryštof, Viki, David, Sebastian a Max. Družstvo koučoval Petr.

Dvanáctiletí skončili čtvrtí

V kategorii U12 bylo přihlášeno 8 družstev která byla rozlosována do dvou skupin, utkání ve skupině se hrála 1 x 9 minut. Naše družstvo ve skupině nejprve porazilo družstvo Bystrce 2 v poměru 4:0, v dalším utkání celkem nešťastně prohrálo s Dragonem 0:1 a v posledním utkání přes velkou převahu porazilo Ragbyovou Akademii Brno jenom 2:1. V utkání o 3. místo Havířov podlehl Bystrci 1:4 a skončil celkově na 4. místě. Vítězem turnaje se stal domácí Vyškov před Dragonem Brno.

U12 – dolní řada zleva: Vlastík, Ondra a Alex, horní řada zleva: Jan, Jarda, Jakub, Miky, Alex, Máša a Šíša. Družstvo koučovala Ivana. Na snímku dole vítězné utkání U12 s Ragbyovou Akademii Brno 2:1

K dalšímu turnaji pojedeme v sobotu 24. září do Brna na hřiště Dragonu, jistě nás už posílí uzdravení hráči.

 

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora