Mladší žáci uzavřeli sezónu v Olomouci

9. listopadu 2021 (17:33)

KlubovéZpravodajství

Olomouc 6. října 2021 - Mladší žáci byli kategorií, která měla letos na podzim nejbohatší sezónu v klubu, odehráli nejvíc zápasů, daleko za sebou nechali ostatní týmy klubu. Turnajem v Olomouci uzavřeli letošní sportovní sezónu klubu. Jak obvykle startovaly tři kategorie – U8, U10 a U12 a Havířov měl z důvodu nemocí zastoupení jen ve dvou kategoriích, a to v kategorii U8 a U10.

V kategorii U8 se sešlo tentokrát 10 družstev a turnaj se pro tuto kategorii odehrál ve dvou skupinách každý s každým a čas hry byl 1 x 5 minut a pak následovala utkání o celkové umístění v turnaji. Za družstvo nastupovali: Eliáš, David, Vojta, Thory, Maruška, Teo, Andrej, Dominik a Vašek Všechna utkání, která naše družstvo odehrálo ve skupině, byla vyrovnaná. Naše družstvo dva krát prohrálo o bod, jednou zvítězilo o bod a poslední utkání s Ragbyovou Akademií Brno (celkově v turnaji druhá) skončilo nerozhodně 2:2. Prostě chybělo trochu více štěstíčka. V utkání o celkové 5. místo porazilo Olomouc 2 v poměru 3:1. Turnaj vyhrálo družstvo RC Bystrc 1 před Ragbyovou Akademií Brno a třetí skončilo družstvo RC Bystrc 2.

V kategorii U10 hrálo 6 družstev systémem každý s každým a hrací doba byla 1 x 8 minut. Havířov nehrál špatně, ale v některých fázích hráči nedodržovali taktiku kolektivní obrany, čehož soupeř využíval. Proto také družstvo Havířova prohrálo nejtěsnějším rozdílem s Bystrcí 2 a Ragbyovou Akademií Brno a vyhrálo 5:4 nad Dragonem Brno. Další dvě utkání již výrazně prohrálo s druhou Olomoucí a turnajovou jedničkou Bystrcí 1.

Obě družstva na společné fotce: vpředu zleva jsou hráči U8 - David, Vojta, Thory, Maruška, Teo, Andrej, Dominik a Vašek, v popředí Eliáš. Stojící zleva jsou hráči U10 – Patrik, Matěj, Alex, Sebastián, Adrian, Jarda, Viki, Damián a Kryštof. Družstva koučovali Klára, Radek a Natálie.

Tentokrát jsme měli více příznivců z řad rodinných příslušníků. Někteří s námi cestovali vlakem a někteří přijeli po vlastní ose. Byl to zdařilý turnaj a naši hráči a hráčky ukázali, co umí, i když někteří začali hrát ragby teprve letos v září.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora