Mladší žáci ukončili sezónu

7. listopadu 2019 (00:36)

KlubovéZpravodajství

Vyškov 2.11.2019 - Poslední turnaj moravské turnajové série mladších žáků v tomto roce organizoval JIMI RC Vyškov. Na turnaj jsme vypravil dvě družstva, a to U10 a U12. Nekompletní družstvo U12 nakonec vytvořilo se stejně nekompletním týmem Mariánských Hor společenství Severní Morava, oba týmy postihly stejné problémy: nemoci, dušičky, rodinné akce apod. Ještě že nám přálo počasí, turnaj proběhl bez deště.

Foto v náhledu a galerii autor

V kategorii U10 startovalo celkem 10 týmů, hrálo se ve dvou skupinách a následně pak o celkové umístění. I když za družstvo Havířova bylo připraveno 8 hráčů a jedna hráčka, chybělo potenciálních 5 hráčů základní sestavy, což se projevilo na výsledcích nezkušeného týmu složeného hlavně z nováčků a hráčů mladších ročníků (5 hráčů). V prvním utkání naše družstvo prohrálo s Ragbyovou Akademií Brno 0:2, pak prohrálo s domácím Vyškovem 0:3 a v dalších dvou utkáních nestačilo na vyspělejší soupeře – prohra s Bystrcí Orange 0:5 a Olomoucí taktéž 0:5. V utkání o 9. místo prohrálo družstvo Havířova s Bystrcí Black až po boji 2:3. Toto bylo nejpovedenější utkání, ve kterém našemu družstva chyběl jen kousek k úspěchu a to hlavně pro stále přetrvávající chyby – míčová technika a skládání. V družstvu Havířova nastupovali: Šimon a Matouš Juříkovi, Matěj Szturc, Jonáš Hanzel, Marek Pirochta, Eliška, Adam Slivka, Jakub Jan Marek a Mikuláš Daňhel,  družstvo koučovala Natálie Parchanská.

V kategorii U12 se turnaje zúčastnilo pouze 6 družstev, hrálo se systémem každý s každým a družstvo Severní Moravy reprezentovali hráči a hráčky RC Havířov a Sokola Mariánské Hory. V prvním utkání porazilo družstvo Moravy Ragbyovou Akademií Brno v poměru 2:0, pak prohrálo RC Bystrc v poměru 0:6, pak s Vyškovem 1 v poměru 0:4, s RC Dragon Brno prohrálo 0:3 a v posledním utkání zvítězilo nad Vyškovem 2 v poměru 3:0. S bilancí 2 vítězství a 3 proher nakonec obsadilo družstvo Severní Moravy celkové 4. místo. Vítězem toto kategorie se stalo družstvo RC Bystrc před RC Dragon a RC Vyškov 1. Za družstvo Severní Morava nastupovali tito hráči RC Havířov - Matěj Adamík, Samuel Potužák, Erik Mašek, Ivana Plintová , Samuel Poledník a Kristýna Kiki Čapková (hrála za RA Brno), Společné družstvo koučovali Vlastimil Mádry a Zlata Pernická.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora