Mladší žáci ukončili jarní sezónu ve Vyškově

17. června 2019 (14:37)

KlubovéZpravodajství

V obou družstvech chybělo několik hráčů – rodinné důvody nebo byli zmoženi z dvoudenního výjezdu do Prahy s družstvem Albrechtic na turnaj v Tag ragby. Počasí nám přálo, neboť místy bylo oblačno, i když teplota byla vyšší.

V kategorii U8 naše družstvo nastoupilo proti šesti soupeřům, hrálo se systémem každý s každým a utkání trvalo 5 minut. Naše družstvo se dlouho rozehrávalo, nejprve prohrálo s Vyškovem 0:7, pak s Bystrcí Orange 0:7, nato porazilo Akademii Brno 4:2, potom prohrálo s Olomoucí 0:5, porazilo Bystrc Black 4:3 a v posledním utkání prohrálo s Dragonem Brno 0:8. Vítězem turnaje se stalo družstvo Bystrc Orange, naše družstvo skončilo páté. V družstvu Havířova nastupovali: Vojta Patkolo, Jonáš Hanzel, Marek Pirochta, a pak Elenka, Petr a David ze Zlína, hráli jsme v červenobílých dresech a  družstvo koučoval Radomír Kloda.

V kategorii U10 se sešlo také 7 družstev, která hrála systémem každý s každým jednokolově a doba hry byla 1 krát 7 minut. Naše družstvo po nevyrovnaných výkonech nakonec obsadilo 5. místo, když prohrálo s Vyškovem A 0:5, pak dvakrát remizovalo s Dragonem Brno 3:3 a Vyškovem B 1:1, prohrálo s Bystrcí 0:4, porazilo Akademii Brno 5:1 a v posledním utkání porazilo Olomouc 2:1. Za Havířov nastoupili Mojmír Jeřábek, Matěj Adamík, Štěpán Janík, Damián Bela, Samuel Potužák, Šimon a Matouš Juříkovi, Matěj Szturc a Tobiáš Gerlich.

 

Poprvé družstvo U10 koučoval Miroslav Potužák, který určitě měl co říci svým svěřencům. Jako další doprovod a zdravotník nám pomáhala paní Juříková. Turnaj se vydařil a byl důstojnou tečkou za jarní sezónou družstev mladších žáků.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora