Mladší žáci trénovali v Bosporu

10. února 2022 (10:02)

KlubovéZpravodajství

V náhledu: Na společné fotografii prezentují naše družstva U8, U10 a U12 ochranné vesty pořízené z minigrantu z programu Srdcovka Nadačního fondu OKD 

Bohumín 5. února 2022 - Uplynulou sobotu naši mladší žáci trénovali v Bosporu. Ne ne, netrénovali ve známém průlivu mezi Evropou a Asií, ale v bohumínské sportovní hale stejného jména, Bospor je totiž zkratkou Bohumínského sportovního a relaxačního centra. Společně s mladšími žáky Mariánských Hor a Olomouce absolvovali tréninkový miniturnaj kategorií U8, U10 a U12 na umělé trávě této sportovní haly.

Letos nebyli v Bosporu poprvé, už před třemi týdny se zúčastnili společného herní tréninku se Sokolem Mariánské Hory. Tentokrát se miniturnaj o jeden klub rozšířil, třetím klubem byla Olomouc. Vzhledem k tomu, že momentálně je období různých převážně respiračních nemocí, a samozřejmě se nám nevyhýbá ani covid, do turnaje jsme postavili jako ryze havířovský tým jen kategorii U8, družstva U10 a U12 museli doplnit hráči Sokola, protože dalších našich 12 hráčů zůstalo doma.

Po rozcvičení a rozdělení hráčů do jednotlivých týmů, se odehrála nakonec ve třech kolech jak utkání U8 a U12 každý s každým a v kategorii U10 se dvě družstva utkala třikrát vždy ve dvou utkáních po sobě. Samozřejmě, že výsledky nebyly podstatné, podstatná byla hra. Na tu trenéři pohlíželi kriticky a zaznamenávali si nejen klady ale hlavně nedostatky svých družstev. Prakticky u všech družstev byl velikým nedostatkem skládání, které všichni netrénovali dlouhé čtyři měsíce. Všichni zvládali základní věci jako je běh, pohyb s míčem i přihrávky na úrovni dané věkem hráčů.

Miniturnaj byl velkým přínosem v době, kdy družstva trénují pouze v tělocvičnách a ke hře se tak nedostanou. Jinak běh, pohyb s míčem i přihrávky se dají trénovat po celý rok jak venku tak i v tělocvičně.

S trenéry ostatních klubů jsme se domluvili na dalším miniturnaji, který uspořádáme na přelomu února a března. V druhé polovině března, podle počasí, by měl proběhnout turnaj moravských klubů v Olomouci venku na umělé trávě. V dubnu již začnou turnaje moravských klubů dle rozpisu České Rugbyové Unie.

Díky Nadaci OKD máme ochranné vesty, které bychom si jinak nemohli pořídit.

Hráči RC Havířov se na turnaji prezentovali novými ochrannými vestami, které chrání horní část těla při nárazech do protihráčů a hlavně pak při skládání. Tyto ochranné vesty jsme pro hráče a hráčky ve věku 6 – 15 let pořídili díky grantu Srdcovka 2021 z Nadačního fondu OKD, a.s. 

Malý Jonášek se také pochlubil krásnou vestou, i když se ještě aktivně turnaje nezúčastnil

Ochranné vesty potřebují starší kluci, vesta jim dodává sebedůvěru, ještě nemají práh bolesti tak vysoko jako starší nebo dospělí hráči, vesta klukům pomůže při kontaktu se soupeřem.

Díky finančnímu příspěvku Nadace OKD v programu Srdcovka, ze kterého mohou finance čerpat zaměstnanci OKD a.s., kteří fungují jako dobrovolní pracovníci v neziskových organizacích a spolcích, jsme mohli dětem pořídit ochranu trupu, což se nepochybně odrazí v jejich větší pohodě při utkáních a turnajích.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora