Mladší žáci se zúčastnili Olomouckého ragbyového festivalu

4. října 2019 (20:37)

KlubovéZpravodajství

Olomouc 28.9.2019 - Naši mladší žáci kategorií U10 a U12 se uplynulou sobotu zúčastnili turnaje ORF (Olomouc Rugby Festival), kterého se zúčastnila moravská a česká družstva a z Polska ragbyová akademie Hegemon Mysłowice. Vzhledem k velkému množství družstev se turnaj hrál nejen na ragbyovém hřišti ve sportovním areálu olomoucké Lokomotivy, kde hrály soutěž kategorie U8 a U10, ale také na hřišti Střední školy Polytechnické na Roosweltově ulici, tam se konal turnaj dvanáctiletých.

V náhledu a v článku foto Marty Hegrové

I když družstvo U10 přijelo na turnaj s deseti hráči (8 + 2 náhradníci), tým tvořili hlavně méně zkušení hráči z Albrechtic a mladší ročník hráčů RC Havířov. To vše se negativně odrazilo na výkonu družstva, které v prvním utkání dostalo tak říkajíc naloženo od Olomouce Red, ve druhém utkání sice se zlepšeným výkonem, ale stále s chybami nestačilo naše družstvo na silný celek RC Praga a v dalším utkání prohrálo naše družstvo s Bystrcí. V dalších dvou utkáních nestačila naše U10 na zkušená družstva z Říčan a Vyškova. V posledním utkání skupiny pak jen těsně naši prohráli s Petrovicemi, když při průniku malý Matěj přeběhl s míčem brankoviště soupeře.

I přes porážky, se naši hráči (někteří) snažili, ale na vyspělejší týmy jen snaha nestačila. Také trenérům tento turnaj zcela odhalil slabiny našeho týmu, na které se musíme zaměřit a odstranit je. Největší nedostatky jsou v osobní a kolektivní obraně a míčové technice.

  V družstvu RC Havířov nastupovali Martin a Matěj Štěrbovi, Matěj Szturc, Marek Pirochta, Mikuláš Daňhel, Jakub Tylšar, Jakub Jan Marek, Šimon a Matouš Juříkovi a Adam Slivka. Trenéru Radku Klodovi asistovala Klára Kokindová.

Družstvo U12 s vyzrálejším družstvem dopadlo o něco lépe, v prvním utkání porazilo Říčany II 4:2 a pak porazilo Sokol Mariánské Hory 4:2. Ve třetím utkání naše U12 prohrála s Bystrcí, která skončil druhá ve skupině 0:2, pak prohrála s pozdějším vítězem skupiny Pragou 2:3. Pak remízovala s Vyškovem (třetí ve skupině) 1:1 a v posledním utkání prohrála s pražskou Slavií 0:2. Trenér Vlastík Tržický byl sice spokojený s bojovností většiny hráčů, avšak už méně s přetrvávajícími stejnými nedostatky jako u kategorie U10. V družstvu RC Havířov nastupovali: Matěj Adamík, Damián Bela, Daniel Halagačka, Kristýna Rapantová, Kristýna Čapková, Petr Staňa, Ivana Plintová, Samuel Potužák, Anička Kubiková, Nicolas Havlín a Jan Köller.

Turnaj mladších žáků na Dragonu

Brno 21.9.2019 - V sobotu o týden dříve hrálo družstvo našich mladších žáků na turnaji v Brně na Dragonu. Turnaje se zúčastnil tým do 12 let (U12) společně ještě s dalšími šesti družstvy z Moravy. Tým odcestoval za doprovodu tří dospělých a asistentky Natálie. Hrálo se za slunného počasí, délka jednotlivých utkání byla 9 minut.

Bohužel opět chyběli někteří hráči (nemoc, zranění apod. a také pro různé rodinné důvody), takže naše družstvo Bizonů odcestovalo pouze v počtu osmi hráčů. Přesto všichni bojovali a nikomu nic nedarovali. V prvním utkání Havířov porazil Olomouc 5:1, pak prohrál s Bystrcí 1:5, následně prohrál s Vyškovem Red nejtěsnějším poměrem 0:1. Ve čtvrtém utkání pak Havířov nestačil na pozdějšího vítěze turnaje Vyškov Blue a prohrál vysoko 0:7, pak prohrál s Dragonem 0:9 a v posledním utkání zvítězil Havířov nad Akademii Brno 5:2.

Výsledky utkání se silnějšími týmy hodně ovlivnilo odstoupení Ivany po druhém utkání pro podezření na otřes mozku. V první části turnaje hrálo družstvo velmi dobře, skládalo a bojovalo o každý míč. Druhá část turnaje byla opakem, jako by družstvo zapomnělo, že mají ruce (pro útočení i pro obranu) a rázem to bylo poznat na výsledcích. Přesto je potřeba všem jednotlivým „bizonům“ poděkovat za snahu a nasazení, byli to Matěj, Dan, Péťa, Ivana, Kristýna, Sam I, Sam II a Honza.

Poděkování taktéž patří i doprovodu, asistentkám trenéra Zlatce a Natalce a rodičům Rapantovým, kteří zajišťovali servis.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora