Mladší žáci se učili

14. září 2021 (02:42)

KlubovéZpravodajství

Kluci našeho družstva U10 se snažili, ale porážku 1:4 s Vyškovem neodvrátili. Foto Radek Kloda

Bystrc 11. září 2021 - Druhý turnaj po prázdninách se odehrál v sobotu  na hřišti RC Brno Bystrc. Startovali žáci tří věkových kategorií: U8, U10 a U12. Havířov měl zastoupení ve všech třech kategoriích samostatnými týmy.

V kategorii U8 se sešlo 8 družstev a hrálo se systémem každý s každým 1 x 5 minut. Na turnaj odcestovali čtyři hráči Teo, Andrej, Vašek a Dominik. Všichni jsou to nováčci s věkovým průměrem 6 let a tak jsme také nějaké zvláštní výsledky nečekali, kluci se s hrou teprve seznamují. Prohráli všechna utkání, ale bojovali a třem soupeřům položili celkem čtyřikrát a s Ragbyovou Akademií Brno prohráli jen o jedno položení. Naši nejmladší skončili na 8. místě, turnaj vyhrálo domácí družstvo RC Bystrc před Vyškovem a Ragbyovou Akademií Brno.

Naše družstvo nejmenších: zleva Teo, Andrej, Vašek a Dominik. Družstvo koučoval Radek.

Osm družstev, která byla rozlosována do dvou skupin, bylo přihlášeno také v kategorii U10. Zápasy se hrály 1 x 10 minut. Havířov hrál ve skupině B spolu s Bystrcí Black, Ragbyovou Akademií Brno a Vyškovem. V prvním utkání ve skupině naše družstvo prohrálo 1:4 s Vyškovem, ve druhém s Ragbyovou Akademií Brno rovněž 1:4, ale pak porazilo bystrcké družstvo Black v poměru 4:3. Avšak kvůli horšímu skóre nakonec obsadilo ve skupině 4. místo. Ve finálové části o konečné pořadí náš tým podlehl v souboji o 7. místo Olomouci poměrem 2:5 a skončil tak na 8. místě. Celkovým vítězem se stalo domácí družstvo Bystrc Orange před Vyškovem a Dragonem Brno. V družstvu nastoupili pouze hráči a hráčky loňského družstva U8, takže také toto družstvo teprve sbírá zkušenosti ve vyšší kategorii.

Družstvo U10 – dole zleva Thori, Maruška a Maruška, zleva vzadu Krištof, Adrian, Damián a Jakub.           Družstvo koučovala Klára.

Nejstarší kluci v kategorii U12 rovněž hráli ve dvou skupinách, ale nejdelší čas – hrálo se 1 x 12 minut. Ve skupině B hrál Havířov, Vyškov, Dragon Brno, Zlín a Bystrc Orange. Naše družstvo nejprve prohrálo s Vyškovem 2:4, pak porazilo Dragon 1:0 a následně pak prohrálo s Bystrcí Orange v poměru 0:1 a v posledním utkání prohrálo se Zlínem 2:3. V utkání o 7. místo v turnaji naše družstvo porazilo Bystrc Black 1:0. Celkovým vítězem se stalo družstvo RC Bystrc Orange, před Olomoucí a Zlínem.

Havířov U12: zleva Tobík, Matěj, Miki, Jakub, Marek, Matěj a Adam. Družstvo koučoval Vlastík