Mladší žáci: Poslední regionální turnaj v jarní sezóně

21. června 2022 (13:05)

KlubovéZpravodajství

Snímek Radka Klody v náhledu o něčem svědčí, už dlouho nepořídil snímek, na kterém by byl s míčem náš hráč. Snímek je z utkání kategorie U8 mezi Bystrcí a Havířovem.

Zřejmě budeme muset najít nejméně dalších deset nových hráčů do každého družstva mladších žáků. Nejenže nemáme tým dvanáctiletých, ale v této sezóně zápasíme i s tím, abychom vůbec postavili družstva U8 a U10. Je neuvěřitelné, kolik máme každý herní víkend hráčů nemocných a hráčů, kteří z rodinných důvodů nemohou na turnaje odjet. Report Radka Klody z posledního regionálního turnaje mladších žáků není věru žádné veselé čtení.

Brno (Dragon) 18. června 2022 – Na posledním turnaji sezóny 2021/2022, který uspořádal RC Dragon Brno, startovala družstva tří kategorií – U8, U10 a U12 a Havířov měl i tentokrát zastoupení ve všech kategoriích. Počasí nám přálo, bylo teplo a slunečno. Jako vždy všechna naše družstva nastupovala oslabena, v kategorii U8 bylo k dispozici 6 hráčů, dalších šest se omluvilo. V družstvu do 10 let to bylo také 6 hráčů, když se dalších 5 hráčů omluvilo. A v kategorii U12 jsme měli 4 hráče – tři se omluvili pro nemoc – takže aby si vůbec zahráli, doplnili jiné týmy.

Úspěch týmu U8 – skončil předposlední

V kategorii U8 se sešlo 6 družstev a turnaj se odehrál systémem každý s každým, čas hry byl 1 x 5 minut a na hřišti hrálo 5 hráčů. V prvním utkání naše družstvo prohrálo s pozdějším vítězem této kategorie Bystrcí Orange 0:10, v dalším utkání prohrálo s Vyškovem 2:10. Ve třetím utkání naše družstvo podlehlo po vyrovnané hře nejtěsnějším rozdílem Olomouci 4:5 a následně porazilo domácí družstvo Dragonu v poměru 7:1. V posledním utkání naši nestačili na tým Ragbyové akademie Brno a prohráli 2:6. I když hru týmu ovlivnili dva nezkušení nováčci a jeden šestiletý hráč, u zkušenějších borců stále přetrvávají nedostatky ve skládání, kolektivní obraně, podpoře spoluhráče a hlavně pak v rychlé reakci na danou herní situaci. Vítězem turnaje v kategorii U8 se stalo družstvo Bystrce před Vyškovem, naše družstvo skončilo páté.

Družstvo nejmenších U8 : horní řada zleva Gábina, Patrik a Vašek, dolní řada zleva Theo, Mateo a Jakub. Družstvo koučovala Natálie. Schází Ondřej. 

Desetiletí mají potíže s obranou

Také v kategorii U10 hrálo 6 družstev, která turnaj odehrála rovněž systémem každý s každým, čas hry byl 2 x 4 minuty a tým tvořilo 6 hráčů. Naše družstvo nastoupilo se dvěma hráči kategorie U8, kteří si teprve zvykají na rychlejší a útočnější hru v této kategorii. V prvním utkání jsme prohráli s družstvem Ragbyové akademie Brno 2:6, pak s Bystrcí Orange 1:8. Ve třetím utkání jsme nestačili na pozdějšího vítěze turnaje Bystrc Black a po slabém výkonu jsme prohráli 0:12. Také další utkání s Olomoucí naši prohráli 1:9 a v posledním utkání nestačili na domácí Dragon a prohráli 2:6. Družstvo má potíže se skládáním, kolektivní obranou a podporou spoluhráče. U většiny hráčů pak stále přetrvává určitá váhavost a čekání na to, co udělá soupeř, místo „agresívního“ boje o míč.

Vítězem turnaje v kategorii U10 se stalo družstvo Bystrce Black před Bystrcí Orange, naše družstvo skončilo poslední.

Družstvo U10 horní řada zleva Alex, Kryštof, Tomáš, Vítek a Lukáš, dolní řada zleva Thory, David a Vojta. Na snímku není Šimon. Družstvo koučoval Radek, který není na snímku.

Dvanáctiletí si zahráli za Barbarians

V kategorii U12 bylo přihlášeno 6 družstev a hráči z nekompletních družstev byli rozděleni do tří družstev. V týmu „Barbarians“ byli hráči RC Havířov a několik dalších náhradníků z ostatních týmů, družstvo Ragbyové akademie Brno doplnili hráči Břeclavi a Dragonu Brno. Zbytek našel místo v prakticky kompletním týmu RC Bystrc.

Miki 1 a Miki 2 Jakub a Matěj

V naší skupině se odehrála 3 utkání systémem každý s každým. Jednotlivá utkání se hrála na 2 x 10 minut s 10 hráči na každé straně. Naši hráči Matěj, Jakub, Miki 1 a Miki 2 si zahráli všechna tři utkání, když v prvním utkání nastoupili za „Akademii“ proti Bystrci, která v tomto utkání zvítězila 9:3. V dalších utkáních naši hráči již hráli za „Barbarians,“ v prvním utkání „Barbaři“ remizovali s „Akademií 1:1 a v posledním utkání skupiny podlehli týmu Bystrce 0:10. Vítězem skupiny se stalo družstvo Bystrce.

I když v kategorii U12 nemáme dostatečný počet hráčů, tak hráči této kategorie pravidelně jezdí na regionální turnaje a doplňují některé týmy. Určitě je dobře, že mohou pravidelně hrát na turnajích ve své věkové kategorii.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora