Mladší žáci – nejvíce nám dala zabrat cesta na hřiště Bystrce

13. května 2022 (23:58)

KlubovéZpravodajství

Brno–Bystrc 30. dubna 2022 -  K druhému turnaji moravské turnajové série odjela družstva mladších žáků do Bystrce. Asi nejnáročnější byla cesta na hřiště, když jsme nejprve museli jet náhradní autobusovou dopravou z Kyjova do Brna (výluka na trati). Místo přímé cesty tramvají č. 1 do Bystrce, jsme byli vysazeni v Pisárkách, protože i zde byla výluka na kolejích tramvaje. Následovala cesta trolejbusem cca 25 minut, abychom museli ještě dalších 20 minut cestovat autobusem k ragbyovému hřišti Bystrce. Nabrali jsme zpoždění, ale naskočili jsme do rozjetého kolotoče utkání a postupně jsme manko doháněli.

Zpáteční cesta byla o něco jednodušší, přesto jsme do Havířova dorazili až v 18 hodin a 45 minut. Tentokrát to bylo opravdu náročné.

Jako obvykle na turnaji startovala družstva tří kategorií – U8, U10 a U12 a Havířov měl i tentokrát zastoupení ve všech kategoriích. Počasí nám přálo, bylo teplo a slunečno. Všechna naše družstva nastupovala oslabena o nemocné hráče ve všech kategoriích, tentokrát to bylo celkem 9 hráčů. Přesto v družstvu U8 hrálo 6, v družstvu U10 8 a v kategorii U12 jsme měli 5 hráčů, kteří s tímto počtem samozřejmě nemohli vytvořit samostatné družstvo, takže doplnili jiné týmy.

V kategorii U8 se sešlo 12 družstev, které byly rozděleny do dvou skupin, čas hry byl 1 x 5 minut a na hřišti hrálo 5 hráčů. V prvním utkání naše družstvo prohrálo 0:6 Bystrcí White, v dalším utkání porazilo Dragon Green v poměru 4:0. Následně nestačilo na velmi silné družstvo Bystrc Orange a prohrálo 0:5, kdy opět naši hráči chybovali v obraně a vytratila se i technika, hlavně přihrávky. Ve čtvrtém utkání naše družstvo nestačilo na Vyškov a prohrálo 1:5, kdy se na hráčích začala projevovat únava. V posledním utkání ve skupině po zlepšeném výkonu porazilo naše družstvo Bystrc Grey v poměru 3:2. V utkání o konečné 8. místo pak naši nestačili na Olomouc a prohráli 0:4.

Družstvo U8 nejmenších: horní řada zleva Vojta, Andrej, Dominik a Vašek, dolní řada zleva Theo, Thory a rodinný příslušník. Družstvo koučovala Natalie.

V kategorii U10 bylo přihlášeno 11 družstev, která byla rozlosována do dvou skupin, ve skupině. Utkání ve skupině se hrála 1 x 6 minut. Naše družstvo v prvním utkání této kategorie prohrálo s Olomoucí i přes snahu 0:3. V dalším utkání jsme remizovali s rakouským družstvem Donau 3:3, ve třetím utkání ve skupině jsme prohráli s domácí Bystrcí Orange (pozdějším vítězem turnaje) 6:0, v dohrávaných utkáních jsme nejprve porazili Dragon Green 4:1 a následně prohráli celkem nešťastně s Vyškovem Red 1:2. V utkání o konečné 9. místo v turnaji Havířov porazil Vyškov White v poměru 4:1

Stále přetrvávají nedostatky ve skládání, kolektivní obraně a podpoře svého spoluhráče.

Družstvo U10 – zleva Tadek, Kryštof, Tobík, David Sebastian, Matěj, Alex a Adrian. Družstvo koučovali Ivana a Radek.

V kategorii U12 bylo přihlášeno 9 družstev a vzhledem k pozdnímu příjezdu naší kluci doplnili další družstva, takže hráli i proti sobě. I tak je to dobře, když hráči U12 mohou hrát proti svým vrstevníkům.