Mladší žáci na halovém turnaji v Brně

2. března 2020 (18:08)

KlubovéZpravodajství

Brno 29. únor 2020 - Brňáci zorganizovali v sobotu druhý zimní turnaj v hale ZŠ Janouškova ve skupinách pro „pokročilé“ a pro „začátečníky“ v kategorii U12, neboť pro další věkové kategorie není v hale dost prostoru a času. Ve skupině „pokročilí“ byla přihlášena družstva Dragon Black, Dragon Green, Vyškov A, Olomouc A a Havířov A, ve skupině „začátečníci“ byla přihlášena družstva Dragon White, Vyškov B, Olomouc B, Břeclav, Rugbyová Akademie Brno a Havířov B. Utkání se hrála 1 x 6 minut, družstvo tvořilo 5 hráčů + náhradníci a hrálo se bez mlýnů a bez autových vhazování.

Foto v náhledu a v galerii u článku + video R.Kloda

Z havířovských družstev se první představilo A družstvo, které hrálo proti Vyškovu A. I přes prohru 2:4 byla trenérka Zlata Pernická s hrou družstva spokojena, kdy se družstvu dařilo držet obrannou linii a podporovat hráče s míčem. V dalších utkáních se hra našeho týmu zhroutila a hráči nebyli schopni podporovat spoluhráče s míčem a hlavně propadli v kolektivní a hlavně pak v osobní obraně, kdy chytali protihráče vesměs za dres a ne za nohy. Důsledkem toho pak byly porážky od Dragonu Black v poměru 0:4 (video níže), od Dragonu Green v poměru 1:8 a od Olomouce A v poměru 0:5. Za družstvo Havířova A nastupovali Matěj Adamík, Erik Mašek, Kristýna Rapantová, Samuel Potužák, Ivana Plintová a Petr Staňa. Družstvo se Zlatkou Pernickou koučovala ještě Klára Kokindová.

Přes prvotní obavy trenéra i ředitelky turnaje Lindy Vrátničkové, že havířovské béčko, které tvoří jen hráči naší U10 a hlavně pak drobnější postavy než ostatní hráči soupeřů, bude za otloukánky, se tyto prognózy naštěstí nepotvrdily. Naše družstvo bojovalo, dařila se jim hra s míčem (bodovali ve všech utkáních) a také osobní obrana byla velmi dobrá. V prvním utkání naše družstvo prohrálo s favorizovanou Olomoucí B v poměru 1:2, kdy bylo soupeři vyrovnaným soupeřem. S družstvem Rugbyové Akademie Brno naše družstvo remizovalo v poměru 3:3 (viz video níže), kdy z nepříznivého stavu 0:3 dovedlo nakonec vyrovnat na konečných 3:3. Ve třetím utkání proti urostlejším hráčům Břeclavi se našemu družstvu podařil obrat v utkání, kdy nakonec naše družstvo vyhrálo v poměru 4:3. Další dvě utkání již naše družstvo s fyzicky zdatnějšími a zkušenějšími družstvy prohrála. S Dragonem White utkání skončilo 1:5 a s Vyškovem B to bylo 1:6. Za družstvo Havířova B nastupovali Matěj Szturc, Šimon a Matouš Juříkovi, Matěj a Martin Štěrbovi a Jonáš Hanzel. Družstvo vedla trenérská dvojice Radomír Kloda a Natálie Parchanská.

Turnaj byl dobrou přípravou před jarními turnaji a také nám ukázal klady i nedostatky ve hře našich mladších žáků. Další zimní turnaj v Brně by měl již být i pro kategorie U10 a U8 a měl by proběhnout v sobotu 14.3.2020.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora