Mladší žáci: Na Dragonu střídavě oblačno

22. září 2020 (11:35)

KlubovéZpravodajství

Třetí podzimní turnaj pořádal RC Dragon Brno v sobotu 19. září na svém hřišti v Cacovicích. Opět zde startovaly tři kategorie – U8, U10 a U12. Havířov znovu postavil družstva ve všech kategoriích. I když se tentokrát se turnaje zúčastnila všechna moravská družstva, tak se ve všech kategoriích hrálo systémem každý s každým.

V kategorii U8 se přihlásilo 5 družstev, hrálo se dvoukolově systémem každý s každým a utkání trvala vždy 1 x 5 minut. Havířov prohrál v obou utkáních s družstvem Bystrc Orange 2:5 a 2:4, následně dvakrát zvítězil nad družstvem Bystrc Black 6:0 a 3:0, dvakrát prohrál nejtěsnějším rozdílem s Ragbyovou Akademií Brno (celkový vítěz turnaje) v poměru 3:4 a 2:3, s posledním soupeřem – společenstvím Zlína a Dragonu dvakrát zvítězil 3:0 a 5:2. Havířov skončil na 3. místě za Akademií Brno a Bystrcí Orange a před společenstvím ZlíDrak a Bystrcí Black. Družstvo koučovali Radomír Kloda a Ondřej Kubala.

Družstvo Havířova kategorie U8: horní řada zleva – Adrián Vykrent, Jarda Moudrý, Damián Camaj a Kryštof Šumpich, dolní řada zleva - Vojta Tylšar a Šimon Kubala.

Do soutěže v kategorii U10 se přihlásilo 8 družstev, hrálo se systémem každý s každým a utkání trvala vždy 1 x 7 minut. Družstvo Havířova prohrálo v prvním utkání s Ragbyovou Akademií Brno 1:6, následně pak prohrálo s Bystrcí Tygři 2:3, pak prohrálo s Bystrcí Black 1:6 a do třetice také s Bystrcí Orange 0:8, pak celkem nešťastně prohrálo s Dragonem Green 1:2 a také s Dragonem Black 0:7, v posledním utkání po dobrém a bojovném výkonu naše velmi mladé a nezkušené družstvo remizovalo se Zlínem 3:3. Družstvo Havířova skončilo na 8. místě, turnaj vyhrálo družstvo Bystrce Orange, před Dragonem Black a Bystrcí Black.

Družstvo Havířov U10: horní řada zleva Matěj Adamík (asistent), Marek Pirochta, Jakub Jan Marek, Jakub Tylšar a Tonda Tržický (asistent), dolní řada zleva Tobiáš Bajtek, Adam Slivka Vojta Brunowski. Družstvo koučovala Klára Kokindová.

Také v kategorii družstev U12 se přihlásilo 8 družstev, hrálo se systémem každý s každým a utkání trvala vždy 1 x 7 minut. Družstvo Havířova prohrálo v prvním utkání s Bystrcí Black 0:6, pak remizovalo s domácím Dragonem 2:2, ve třetím utkání opět remizovalo, tentokrát se Zlínem 1:1, porazilo Ragbyovou Akademií Brno 4:0, následně pak prohrálo s Vyškovem 0:4 a v poslední dvou utkání porazilo shodným výsledkem 2:1 nejprve Sokol Mariánské hory a pak Bystrc Orange. Celkově naše družstvo obsadilo 4. místo z 8 týmů jen díky horšímu skóre za Bystrcí Black, , což je v současné době celkem úspěch.

Vítězem turnaje v kategorii U12 se stalo družstvo Vyškova před Dragonem Brno.

Družstvo U12: horní řada zleva Vlastík Tržický (trenér), Samuel Poledník, Vašek Baron, Kristýna Rapantová, Marek Třaslín a dvojčata Šimon a Matouš Juříkovi, dolní řada zleva Mikuláš Kalousek, Mikuláš Daňhel a Jonáš Hanzel. Kristýna Čapková pro zranění nedohrála turnaj a na společné fotce chybí.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora