Mladší žáci měli ve Zlíně tropy

22. června 2021 (00:57)

KlubovéZpravodajství

Zlín 19. 6. 2021 - Poslední jarní turnaj ve Zlíně jsme obsadili třemi družstvy, dvěma v kategorii U8 a jedním v kategorii U10. Družstvo U12 pro nedostatek hráčů z důvodů nemoci, ale hlavně rodinných akcí k turnaji neodcestovalo. Již na společné cestě autobusem do Zlína Havířov vyhrál nad Sokoly z Mariánských Hor v poměru 5:2 v počtu nevolností dětí – budeme to muset pro příště řešit s rodiči. K turnaji ve Zlíně, určeného pro severní část Moravy, kromě domácích družstev a Havířova dorazila družstva Sokola Mariánské Hory a Olomouce.

V kategorii U8 po domluvě hrála družstva s počtem šesti hráčů, a protože jsme měli k dispozici 10 hráčů a 3 hráčky, vytvořili jsme dvě družstva – Tygry a Žraloky, pokud možno výkonnostně stejná. Utkání se hrála na 1 krát 5 minut. Původně jsme chtěli hrát turnaj v této kategorii dvoukolově, ale vzhledem k horku (v poledne ukazoval teploměr 34°C) jsme odehráli jenom jedno kolo.

V prvním utkání zvítězila Olomouc nad Zlínem 3:1, dále pak Havířov Tygři nad Sokoly 1:0, Havířov Žraloci nad Zlínem 4:3, Sokoli nad Olomoucí 4:2, Havířov Tygři nad Zlínem 6:1, Havířov Žraloci nad Sokoly5:2, Havířov Tygři nad Olomoucí 5:2, v derby havířovských Tygrů a Žraloků vyhráli po vyrovnaném utkání Žraloci nejtěsnějším rozdílem 2:1, Zlín porazil Sokoly 3:2 a v posledním utkání turnaje pak Havířovští Žraloci porazili Olomouc 3:1.

Vítězem turnaje se stali havířovští Žraloci před havířovskými Tygry a o dalším pořadí rozhodovaly body z položení ze vzájemných utkáních – třetí skončili Sokoli Mariánské Hory (6:5), čtvrté místo obsadila Olomouc (5:5) a na pátém místě skončilo domácí družstvo Zlína (4:5).

Družstvo Tygrů: zleva dole - Patrik, Leona a Jakub, zleva stojící – Sebík, Šimon, Adrián a Maruška, vzadu koučka Natálie
Družstvo Žraloků: zleva: Maruška, Damián, Vojta, Kryštof, Thory a David, vzadu kouč Radek .

V kategorii U10 odehrálo družstvo Havířova tři utkání, která se hrála 2 krát 5 minut. Všechna sice prohrála, ale vždy jen nejtěsnějším rozdílem, někdy chybělo trochu štěstí, ale bylo to převážně důsledkem špatného skládání (vysoké skládání protihráče, které je trestáno trestným kopem). Družstvo tvořilo 6 hráčů a náhradníci.

V prvním utkání Havířov nestačila na Sokoly z Mariánských Hor a prohrál 4:5, v dalším utkání prohrál se Zlínem taktéž 4:5 a v posledním utkání pak po „boji“ prohrál s celkovým vítězem turnaje Olomoucí v poměru 2:3. Družstvo hrálo kolektivněji, ale stále chybuje v obranné fázi a to jak kolektivní tak i osobní obraně. Tentokrát družstvo musíme pochválit za nasazení, kdy družstvo v každém utkání bojovalo a nenechalo hrát pouze soupeře. Vítězem se stalo družstvo Olomouce před Zlínem, Sokolem Mariánské Hory a Havířovem.

V družstvu nastupovali tito hráči: Tobík Bajtek, Matěj Parchanský, Lukáš Bača, Vojta Brunovský, Adam Slivka, Jarda Moudrý, Matěj Štěrba, Miki Daňhel a Jakub Tylšar a Jakub Jan Marek. Družstvo koučovali Ondřej Kubala a Klára Kokindová.

Plánované odvety v obou kategoriích se již nehrály pro přílišné horko, kdy v poledne ukazoval teploměr 34°C. Všichni hráči i někteří dospělí se mohli osvěžit po turnaji přímo na hřišti, když pořadatelé ze Zlína zajistili spuštění jedné trysky zavlažování, která stříkala vodu na všechny strany.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora