Mladší žáci hráli na turnaji ve Zlíně

11. října 2021 (13:46)

KlubovéZpravodajství

Zín 9. 10. 2021 – Na dalším „podzimním“ turnaji v sobotu 9.10.20121 ve Zlíně jsme měli tentokrát jen dvě družstva, a to v kategorii U8 a U10. Pro nemoci a různé rodinné záležitosti jsme byli schopni postavit pouze tato dvě družstva. I přesto jsme na turnaj cestovali autobusem, kde jsme si cestu krátili hlavně zpíváním písniček, vybráním pokřiku pro družstvo U10 a samozřejmě i povídáním o škole, ragby a dalších veledůležitých věcech. Tentokrát jsme neměli cestou žádné zdravotní potíže – nevolnosti. K turnaji ve Zlíně dorazilo rekordních 30 družstev tří věkových kategorií.

Nejmladší bojovali, ale do finále nepostoupili

Za RC Havířov U8 nastupovali zleva Teo, Šimon, David, Andrej, Vojta a Thory, družstvo koučoval Ondřej

Turnaje v kategorii U8 se účastnilo 11 družstev, která byla rozdělena do dvou skupin a podle umístění ve skupině pak družstva hrála o celkové umístění na turnaji. Utkání se hrála na 1 x 6 minut. Naše družstvo nejmenších bylo nalosováno do skupiny A (6 družstev). I když naši hráči bojovali a sehráli tři vyrovnaná utkání, prohráli postupně všechna utkání: s celkově třetím družstvem turnaje Ragbyovou akademií Brno (RA Brno) Gray 1:3, s RC Bystrc Brown 2:4, s celkově prvním družstvem turnaje RC Bystrc Orange 1:6, s RC Vyškov 1:5 a RC Olomouc 2:3. Naše družstvo nepostoupilo do bojů o celkové umístění a skončilo na 11. místě, celkovým vítězem se stalo družstvo RC Bystrc Orange, před RA Brno Purple a RA Brno Gray.

U desítka pátá z deseti týmů

Za RC Havířov U10 nastupovali zleva Adrian, Kryštof, Matěj, Jakub, Jarda a Viki, družstvo koučoval Radek

Turnaje v kategorii U10 se účastnilo 10 družstev, která byla rozdělena do dvou skupin a podle umístění ve skupině pak družstva hrála o celkové umístění na turnaji. Čas hry utkání byl 1 x 9 minut. Naše družstvo bylo nalosováno do skupiny A a v prvním utkání skupiny prohrálo s RA Brno trochu nešťastně 1:2, pak prohrálo s pozdějším vítězem turnaje RC Bystrc Orange 0:4, pak s celkově třetím družstvem turnaje RC Vyškov 1:3 a v posledním utkání skupiny porazilo družstvo RC Olomouc Red 4:3. Nakonec díky přijatelným prohrám s Bystrcí a Vyškovem nakonec naše družstvo obsadilo díky lepšímu skóre třetí místo před RC Olomouc Red a RA Brno. V utkání o 5. místo zdolalo naše družstvo RC Olomouc Black 4:1 a skončilo na turnaji celkově páté. Celkovým vítězem se stalo družstvo RC Bystrc Orange před RC Dragon Brno a družstvo RC Vyškov.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora