Mladší žáci byli na turnaji v Bystrci

13. října 2022 (12:52)

KlubovéZpravodajství

V náhledu: Družstvo mladších žáků U8 v souboji s týmem Olomouce. Foto Radek Kloda

Bystrc 8. října 2022 - V sobotu 8. října 2022 družstva mladších žáků odjela do Brna–Bystrce k dalšímu moravskému turnaji. Tentokrát jsme zvolili cestu autobusem společně s družstvy Sokola Mariánské Hory. Počasí nám opět vyšlo, nepršelo a teploty byly příjemné

  Na turnaji opět startovala naše družstva ve všech třech kategoriích – U8, U10 a U12. Opět všechna družstva nastupovala oslabena, opět nemoci ve všech kategoriích, tentokrát chybělo rekordních 10 hráčů). Přesto v družstva U8 nastupovalo 10 hráčů (doplněno čtyřmi hráči Zlína), v družstvu U10 to bylo 8 hráčů a v kategorii U12 hrálo 9 hráčů (doplněno čtyřmi hráči Sokola Mariánské Hory).

U8: Čtvrté místo je dobrým výsledkem

V kategorii U8 se sešlo tentokrát 9 družstev a turnaj se odehrál ve dvou skupinách, čas hry byl 1 x 8 minut a na hřišti hrálo 5 hráčů. Naše družstvo bylo nalosováno do skupiny B (4 družstva). V prvním utkání naše družstvo prohrálo 1:3 s Olomoucí, v dalším utkání porazilo naše družstvo Dragon Black v poměru 6:3 a v posledním utkání skupiny naše družstvo porazilo družstvo Bystrc Black v poměru 6:3. Tím naše družstvo skončilo ve skupině na druhém místě a v utkání o konečné 3. místo se utkalo s družstvem Sokola Mariánské Hory. V tomto utkání se našemu družstvu už tolik nedařilo a dolehla na něj asi únava, protože v tomto utkání podlehlo Sokolu v poměru 0:7.

Celkovým vítězem turnaje v kategorii se stalo družstvo Bystrce Orange před Olomoucí. Čtvrté místo je pro naše družstvo do určité míry velmi dobrým výsledkem.

Družstvo U8 nejmenších: horní řada zleva Péťa, Hanka, Katka, Terezka a Vojta, dolní řada zleva Míša, Andrej, Luky, Theo a Mateo. Družstvo koučovala Natalie

U10: Poslední, ale zlepšují se

V kategorii U10 bylo přihlášeno 10 družstev, která byla rozlosována do dvou skupin a naše družstvo hrálo ve skupině B. Utkání se ve skupině hrála 1 x 8 minut. Naše družstvo v prvním utkání této kategorie prohrálo s Vyškovem Red 1:3, kdy se družstvo „probouzelo“ po cestě autobusem. V další utkání jsme pouze remizovali se Zlínem v poměru 2:2, ve třetím utkání ve skupině jsme prohráli s domácí Bystrcí Black 1:3 a v posledním utkání skupiny jsme porazili Dragon v poměru 8:1. Díky nepovedenému začátku turnaje jsme ve skupině obsadili až 4. místo a v utkání o konečné 7. místo jsme podlehli Sokolu Mariánské Hory po vyrovnaném průběhu utkání v poměru 2:3. Celkovým vítězem turnaje v kategorii U10 se stalo družstvo Vyškova White před domácím družstvem Bystrce Black. Hra družstva se zlepšila, ale stále se družstvo potýká s nevyrovnanými výkony.

Ve skupině jsme prohráli s domácí Bystrcí Black 1:3

Družstvo U10 – horní řada zleva Gabča, Jakub, Viky a Kryštof, dolní řada zleva Vojta, Thory a David. Družstvo koučoval Petr

U12: Jedno vítězství a 7. místo

Také v kategorii U12 se přihlásilo 9 družstev, která byla rozlosována do dvou skupin a naše družstvo hrálo ve skupině A. Utkání se ve skupině hrála 1 x 9 minut. Naše družstvo v prvním utkání této kategorie celkem zbytečně prohrálo s Dragonem Green 0:2, v další utkání prohrálo se Zlínem v poměru 0:3, ve třetím utkání ve skupině jsme prohráli s družstvem Olomouce 0:3 a v posledním utkání skupiny jsme porazili Bystrc Orange v poměru 4:0. Díky této bilanci naše družstvo skončilo na čtvrtém místě ve skupině a v utkání o konečné 7. místo hrálo s Dragonem Black, který porazilo v poměru 4:0. Celkovým vítězem turnaje této kategorie se stalo družstvo Bystrce Black před Dragonem Green. Družstvo sice bojovalo, ale na družstvu je patrná absence společných tréninků a chybějících tří hráčů pro nemoc. Družstvo koučovala Klára.

Předávání odměn

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora