Místo Brna Bospor

28. ledna 2020 (19:17)

KlubovéZpravodajství

Bohumín 26.1.2020 - Díky domluvě s trenéry mládeže Sokola Mariánské Hory jsme využili možnosti společného tréninku a hry v hale Bospor. Nedělní akce se kvůli velké marodce – chřipce v obou klubech – zúčastnilo ještě méně hráčů, než jsme čekali, ale nakonec se akce po sportovní stránce povedla.

Trenéři Sokola Pavel Učeň a Viktor Tremko (Vlasta Madry ulehl i se synem) přivedli na umělou plochu haly 8 hráčů U12, 6 hráčů U10 a tři hráče U8 (ti nakonec hráli v týmech U10). Trenéři Havířova Radomír Kloda, Zlatka Pernická a Natálie Parchanská (Vlasta Tržický ulehl v nemocnici na plánované operaci kolene) koučovali 7 hráčů U12 a 5 hráčů U10.

Společné rozcvičení, rozběhání a procvičené míčové techniky vedl Viktor Tremko a trvalo kolem půl hodiny. Všichni se aktivně zapojili, aby byli připraveni si zahrát ragby. Domluvili jsme se, že jak utkání U12 tak i utkání U10 budou trvat 1 krát 7 minut a odehraje se jich tolik, kolik nám bude stačit čas. Všechna utkání řídil Viktor Tremko s přehledem a ohledem na to, že hráči opět hráli ragby prakticky po třech měsících.

První utkání odehráli hráči kategorie U12 (7 proti 7) a hrálo „touch ragby“, ale brzy jsme zjistili, že to není to pravé ořechové a po třech čtyřech minutách se přešlo na kontaktní ragby, které je všem bližší a všichni hráči ho hrají raději. Po nich nastoupila družstva U10 Sokola a Havířova, hrálo se v počtu 7 proti 7, kdy za Havířov hráli dva hráči Sokola (Dan a Jakub). Po každém utkání si trenéři vzali svoje hráče k sobě a v krátkosti jim vysvětlili, co dělali špatně a co naopak zvládali dobře.

Pak opět střídavě hrála družstva U12 a následně U10. Všem družstvům se podařilo odehrát čtyři utkání, což bylo jak pro hráče, tak i pro trenéry přínosné. Všechna utkání byla vyrovnaná. V kategorii U12 měli trochu navrch hráči Havířova díky urostlejším hráčům. Obě družstva však hrála velmi dobře v obraně. V kategorii U10 zase o poznání byli lepší Sokolíci, kteří využívali větší dravosti, větší zkušenosti svých hráčů a lepší míčové techniky. Všichni hráči hráli s velkým nasazením, což bylo velmi dobré. Nakonec jsme udělali společné foto a už máme domluvenou další hru v hale Bospor na sobotu 15. února, a to od 16,00 hodin. Pro U12 to mohla být generálka na druhý zimní turnaj v Brně, který bude v sobotu 29. února.

V družstvu U12 hráli Matěj Adamík, Samuel Potužák, Jiří Kusník, Ivana Plintová, Martin Štěrba, Jan Kübl a Samuel Poledník. V družstvu U10 hráli Jonáš Hanzl, Marek Sasín, Mikuláš Daňhel, Matěj Štěrba, Adam Slivka a doplnili je dva hráči Sokola – Daniel a Jakub.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora