Miniturnaj v hale Bospor

10. prosince 2022 (17:53)

KlubovéZpravodajství

Jelikož se pro nepříliš vhodný termín plánovaného turnaje na hřišti v Ostravě (29.10.2022 – den po svátku) a hlavně nezájmu ostatních moravských týmů bratři Sokoli vymysleli a nabídli 4 hodiny ragbyové hry v hale Bospor s kvalitním umělým povrchem. Bohužel ani nyní ostatní moravské kluby nezareagovaly, takže po domluvě mezi Sokoly a námi jsme uspořádali miniturnaj (několik utkání) mezi družstvy U8, U10 a U12. Všechna utkání trvala 7 minut, utkání byla bojovná a k vidění byly vidět pěkné akce u všech družstev. I když se hráči snažili, přece jen bylo vidět, že hlavně u mladších hráčů se negativně projevuje každá delší pauza ve hře.

Družstva Sokolů byla také prořídlá díky nemocem, ale u Havířova z každého družstva dorazila do Bohumína pouze torza družstev. Hrát za kategorii U8 přijeli pouze 4 hráči (k nemocným se na poslední chvíli přidali další 3 hráči), takže k utkání byli doplněni vždy jedním hráčem Sokola a hrálo tedy pět hráčů proti pěti. Družstva odehrála 3 kvalitní utkání, kdy mírně navrch mělo družstvo Sokola. Z Havířova k utkáním nastupovali na fotce níže zprava Vašek, Sam, Andrej a Max.

Nástup družstev U8 před prvním utkáním – družstvo Havířova v oranžových dresech

Hrát za kategorii U 10 přijeli pouze 3 hráči (na poslední chvíli se omluvilo 5 hráčů), takže k utkání byli doplňováni vždy dvěma hráči Sokola a hrálo se tedy také v počtu pět proti pěti. Družstva odehrála 3 kvalitní utkání, kdy obě družstva hrála „vyrovnané partie“. Z Havířova k utkáním nastupovali Patrik, Gábina a Viki, která svým výkonem držela naše družstvo na srovnatelné úrovni s družstvem Sokola.

Účastníci miniturnaje v Bohumíně se svými trenéry a také rodinnými příslušníky

Taktéž za kategorii U 12 přijeli hrát pouze 3 hráči (ke dvěma nemocným se na poslední chvíli se omluvili 3 hráči), takže k utkání byli doplňováni nejprve havířovskými hráči z kategorie U10 a v posledním pak dvěma hráči Sokola. Hrálo se také v počtu pět proti pěti. Družstva odehrála 3 kvalitní utkání, kdy obě družstva podávala dobré výkony jak v obraně tak i útoku a hra byla vyrovnaná. Z Havířova k utkáním nastupovali Alex, Jarda a Adrián, z družstva U10 střídavě nastupovali Patrik, Gábina i Viki.

S trenéry ostatních klubů jsme se domluvili na další akci, která bude počátkem ledna 2023, nejpravděpodobnější datum je v sobotu 7. ledna. V lednu, únoru a březnu by měly být také ogranizovány halové zimní miniturnaje na Moravě, kterých se družstva RC Havířov chtějí zúčastňovat. V dubnu pak začnou turnaje moravských klubů dle rozpisu moravské STK.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora