Junioři vyhráli Beach Rugby Havířov podruhé

29. července 2019 (17:35)

KlubovéZpravodajství

Havířov, koupaliště Jindřich 27.7.2019 - V sobotu 27. července 2019 se na městském koupališti Jindřich hrál za podpory Nadace OKD Srdcovka 9. ročník turnaje v plážovém ragby. Utkání se hrála na volejbalovém hřišti s písčitým podkladem, družstvo tvořili 3 hráči a až 5 náhradníků, kteří mohli střídat kdykoli v průběhu hry. Oproti plánovaným šesti družstvům (jedno zahraniční) se turnaje nakonec zúčastnila pouze čtyři domácí družstva dospělých, ale vše vynahradila mládež, která přihlásila do soutěže dvě družstva do 12 let a tři družstva do 10 let.

Foto v náhledu a v galerii Ondra Kloda

Utkání dospělých se hrála na dva krát 5 minut s minutovou přestávkou, mládež pak hrála jeden krát 5 minut. Na písčitém hřišti o rozměrech cca volejbalového kurtu (delší o 3 metry a širší o 2 metry) hráli vždy 3 hráči, jen ti nejmenší hráli čtyři proti čtyřem. Hlavní soutěž byla rozdělena do dvou bloků. Do oběda se odehrála utkání, kdy se střetla družstva systémem každý s každým a po přestávce se pak odehrála semifinálová utkání Play Off a následně pak utkání o konečné umístění. Vždy mezi odehranými dvěma zápasy se střetla mládežnická družstva, která taktéž bojovala o prvenství v miniturnajích. Pro všechny účastníky byl zajištěn pitný režim a samozřejmě i oběd, který byl servírován přímo u písčitého hřiště ve stanech s lavicemi a stoly.

Po oficiálním zahájení po desáté hodině a vysvětlení pravidel nastoupila k prvnímu utkání družstva Dynamit (mladší hráči Havířova) a Mladí (junioři Havířov), první utkání turnaje vyhráli junioři v poměru 7:1, ve druhém utkání pak Kašpaři (starší hráči Havířova) porazili Chochorovce (kadeti Havířova) v poměru 8:2. dospělí si dali pauzu, kterou vyplnila utkání těch nejmenších. Nejprve se střetly Veverky s Ušatými Šmouly a v tomto utkání zvítězily Veverky 5:3. Pak následovala utkání miniturnaje těch nejmenších, v prvním utkání remizovali Buldoci s Bizony 1:1 a v dalším utkání pak Bizoni nestačili na Bukanýry a prohráli v poměru 1:3. Následovala další dvě utkání turnaje dospělých, nejprve Kašpaři porazili družstvo Dynamit 4:3 a pak Mladí nedali žádnou šanci Chochorovcům a zvítězili vysoko 10:0. Po těchto dvou utkáních opět nastoupila mládež, ve druhém utkání mezi Veverkami a Ušatými Šmouly byly opět Veverky lepší a zvítězily 6:3. V miniturnaji nejmenších nejprve remizovali Bukanýři s Buldoky 0:0, v dalším utkání pak Buldoci jen těsně zvítězili nad Bizony, a to v poměru 3:2. Do polední přestávky na oběd se stihly odehrát ještě dvě utkání dospělých a tím se uzavřela základní tabulka, ze které pak družstva byla podle pořadí nasazeny do Play Off (semifinálová utkání).

V semifinále nejprve Mladí porazili Kašpary v poměru 7:4 a pak Chochorovci nestačili na družstvo Dynamit a prohráli 4:10. Ještě pře polední přestávkou odehrály Veverky třetí utkání s Ušatými Šmouly a zvítězily v poměru 6:4. Polední přestávku všichni využili k načerpání sil dobrým obědem a samozřejmě i osvěžením se v bazénu. Někteří ragbisté si také zaskákali ze skokanské věže. Vůbec nešlo o exhibici, ale všichni skokani ukázali odvahu.

Po hodinové přestávce nastoupili opět ti nejmenší. Nejprve se opět utkaly Veverky s Ušatými Šmouly a Veverky opět zvítězily, tentokrát 7:4. Nejmenší pak odehráli poslední dvě utkání miniturnaje, který se odehrál systémem každý s každým a to dvoukolově. Nejprve Bizoni porazili Bukanýry 4:2 a pak Bukanýři porazili Buldoky také v poměru 4:2. Po nejmenších se odehrála obě semifinále, v prvním nedali Mladí šanci Chochorovcům a porazili je 10:3, ve druhém Kašpaři nestačili na Dynamit a prohráli 2:4. Pak následovalo utkání o 3. místo, ve kterém Chochorovci celkem překvapivě porazili Kašpary v poměru 7:5 a získali bronzové medaile.

V přestávce před utkáními o konečné umístění byly vyhlášeny výsledky a konečná umístění v miniturnajích těch nejmenších. V kategorii U12 zvítězily Veverky před Ušatými Šmouly a v kategorii U10 Bukanýři (díky lepšímu skóre) před Buldoky a na třetím místě pak skončili Bizoni. Všichni hráči a hráčky si nakonec smlsli na nanucích. Jako hřeb dne se pak uskutečnilo finálové utkání mezi družstvem Mládí (1. po základní části) a družstvem Dynamit (3. po základní části). Po velmi vyrovnaném a dramatickém průběhu utkání se nakonec z vítězství radovalo družstvo Mladí (vloni v obměněné sestavě vyhráli loňský turnaj v Beach Rugby), které porazilo Dynamit v poměru 8:7. Po finálovém utkání bylo vyhlášeno pořadí družstev dospělých v letošním ročníku Beach Rugby a oficiálně ukončen tento turnaj.

Velké poděkování patří Nadaci OKD a firmě Komfort agentura práce, které zaštítily tento turnaj. Dále pak Pavlu Indrákovi, Patriku Kovácsovi, bratrům Radkovi a Ondrovi Benčíkovým, kteří skvěle turnaj připravili. Taktéž Kláře Kokindové za pomoc při organizaci turnaje, rozhodčím Leonovi a Noelovi Sittkovým (také bratrská dvojice) a samozřejmě všem hráčům a hráčkám a jejich rodinným příslušníkům, kteří je přišli podpořit. Akce se zúčastnilo celkem 26 dětí, 25 hráčů a dalších cca 32 dospělých, převážně doprovod nejmladších hráčů a fandících diváků. Na akci se objevil i reportér moravskoslezské regionální televize Polar s tím, že krátký šot z této akce televize odvysílá (nejspíš v úterním Havířovském expresu).

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora