Junioři vítězí v 8.ročníku Beach Rugby Havířov

23. července 2018 (13:28)

KlubovéZpravodajství

Havířov, koupaliště Šárka 21.7.2018

Na sobotu 21. července 2018 byl naplánován 8. ročník turnaje v Beach ragby po několikaleté pauze, a to na městském koupališti Šárka. Naštěstí po týdnu plného deště se nakonec počasí umoudřilo a v sobotu bylo již velmi pěkné počasí, slunečno s teplotou okolo 28 stupňů, takže se turnaj mohl uskutečnit. Utkání se hrála na volejbalovém hřišti s písčitým podkladem, družstvo tvořili 3 hráči a až 5 náhradníků, kteří mohli střídat kdykoli v průběhu hry. Utkání se hrála na dva krát 5 minut a s minutovou přestávkou. Oproti plánovaným šesti družstvům se turnaje nakonec zúčastnilo pouze pět družstev, protože včera ve večerních hodinách se družstvo z Krakova omluvilo, že na turnaj nepřijede. Vzhledem k lichému počtu zúčastněných družstev byl turnaj rozdělen na 5 bloků po dvou utkáních, mezi kterými byla pauza 15 minut. V této pauze si zahráli nejmenší ragbisté a ukazovali i starším kolegům, že umí hrát ragby i na písku. Pro všechny účastníky bal zajištěn pitný režim a samozřejmě i oběd, který byl servírován přímo u písčitého hřiště.

Vzhledem k účasti dvou zahraničních týmů se začátek turnaje trochu opozdil, takže první utkání začalo až po desáté hodině. Po oficiálním zahájení a vysvětlení pravidel nastoupila k prvnímu utkání družstva Žilina Bears a družstvo Barbarians (složené z hráčů Havířova, Žiliny i Bielska-Białe), utkání vyhráli medvědi z Žiliny v poměru 8:6. Ve druhé utkání družstvo z Bielsko-Białe porazilo družstvo Havířov Chemici rozdílem jediného bodu, a to v poměru 6:5. Ve druhém hracím bloku nejprve žilinští medvědi porazili polské družstvo v poměru 10:6 a stejným poměrem pak družstvo Havířov Junioři porazili „mezinárodní“ družstvo Barbarians. Po další pauze pak havířovští mladíci porazili v poměru 12:8 družstvo z Bielsko-Białe a v dalším utkání pak Chemici porazili v poměru 9:5 družstvo Žilina Bears. Ve čtvrtém hracím bloku nejprve družstvo Barbarians zvítězilo nad družstvem Bielsko-Biała nejtěsnějším rozdílem 12:11 a v dalším utkání se družstva Havířov Chemici a Havířov Junioři rozešli smírně s výsledkem utkání 11:11. Po poslední pouze pak Barbarians nestačili na havířovské Chemiky a prohráli vysoko 6:14 a v posledním utkání turnaje, ve kterém se rozhodovalo o celkovém vítězi turnaje, se nakonec po vyrovnaném boji mezi družstvy havířovských mladíků a žilinskými Medvědy zrodila druhá remíza, když obě družstva se desetkrát dostala do soupeřova brankoviště.

Po vyhodnocení turnajové tabulky, kdy za vítězství družstva získala 2 body, za remízu 1 bod a za prohru 0 bodů, se družstva seřadila na hřišti k vyhlášení pořadí v turnaji. Všechna družstva obdržela věcné odměny a na tři nejlepší družstva pak čekaly ještě poháry za umístění v turnaji. Na pátém místě skončilo družstvo Barbarians se ziskem 2 bodů za jednu výhru, ale horším skóre než družstvo Bielsko-Biała, které taktéž získalo 2 body. Na třetím místě se umístilo družstvo Žilina Bears se ziskem 5 bodů, ale horším skóre než družstvo Havířov Chemici, které taktéž získalo 5 bodů. Vítězství v turnaji si vybojovalo družstvo Havířov Junioři, které získalo díky dvěma vítězstvím a dvěma remízám celkem 6 bodů. Vítězové pak mohli pohár pro vítěze naplnit šampaňským, které vítěz turnaje obdržel od pořadatele jako bonus.

Ve vítězném družstvu Havířov Junioři jsme viděli tyto mladíky: Lukáše Regece, Petra Musila, Dominika Wardase, Leona Deborggraefa, Filipa Plintu, Jakuba Kobierského a Dominika Kovacse (na snímku níže základ týmu). Tým havířovských Chemiků nastoupil s těmito oporami: Aleš Kloda, Martin Čmiel, Patrik Kovacs, Radek Benčík, Vlastimil Tržický, Jakub Kolodiejčík, Pavel Indrák a Pavel Kozubík. Žilinu reprezentovali Palo Majerčík, Lukáš Birčiak, Kosťa Lesko, Marek Srogončík a Michal Kolárik. V družstvu Barbariens pravidelně nastupovali havířovští Lumír Cihlář, Jiří Kozubík a Ondřej Benčík, příležitostně pak i Pavel Kozubík a Vlastimil Tržický.

Veliké poděkování patří trojici pořadatelů, a to Pavlu Indrákovi, Radimu Fajkusovi a Patriku Kovacsovi, dále pak za přípravu hřiště, stanů a zázemí pro turnaj ještě Dominiku Kovacsovi, Michalu Fricovi a bratrům Leonovi a Noelovi Sittkovým. Leon Sittek navíc odpískal všechna utkání turnaje. Fotodokumentaci z celého turnaje pak pořídil Ondřej Kloda.

Fotografie najdete na facebooku a přehled výsledků turnaje v přehledu výsledků Ragbyový víkend

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora