Hala Bospor patřila nejmenším ragbistům

4. února 2019 (13:22)

KlubovéZpravodajství

Společně se Sokolem Mariánské Hory jsme se v sobotu zúčastnili ragbyového odpoledne pro mladší žáky kategorií U8, U10 a U12 v Bohumínské hale Bospor. Do Bohumína jsme díky 8 hráčům Albrechtic přijeli s pěti hráči kategorie U8, devíti hráči kategorie U10 a 7 hráči kategorie U12. Určitě by nás bylo více, ale nejméně 7 hráčů se omluvilo pro nemoc. Navíc na tuto akci dorazilo i 7 hráčů z Žiliny pod vedením Jozefa Hodase a podporou několika rodičů.

Po převlečení v šatnách se všichni rozcvičili pod vedením mladé trenérky a po krátké domluvě se hrála střídavě utkání U8, následně U10 a pak U12, tak že nakonec všechna družstva odehrála dvě utkání. V kategorii U8 se dvakrát střetla družstva Sokola a družstvo složené z hráčů Albrechtic, Havířova a Žiliny. Utkání trvala vždy se 1 krát 8 minut a v poli hrálo 6 hráčů. V Kategorii U10 hrála 3 družstva a to Havířova, Žiliny a Sokola. Zde se hrála utkání také na 1 krát 8 minut a v poli hrálo 7 hráčů. V kategorii U 12 hrála jen dvě družstva, a to Havířova a Sokola. Utkání se hrála na 2 krát 4 minuty a na hřišti hrálo 6 hráčů v každém družstvu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tentokrát se nevyhlašovali vítězové ani pořadí, neboť se jednalo hlavně o přípravu v zimním období.

Akce to byla velmi zdařilá, v sedmi družstvech se představilo celkem 46 hráčů a hráček. Velké poděkování patří Sokolu Mariánské Hory, který halu objednal a průběh odpoledne koordinoval. Poděkování také patří trenérům Ostravy, Pavlu Učňovi a Vlastovi Madrymu, kteří odřídili většinu utkání. Poděkování také patří všem rodičům, kteří se podíleli na dopravě dětí auty z Albrechtic a Havířova do Bohumína a zpět.

Pro moravské týmy mladších žáků U8, U10 a U12 je na sobotu 9. února připraven další zimní halový turnaj v Brně.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora