Dvojnásobná oslava Dne dětí

5. června 2019 (14:28)

KlubovéZpravodajství

Havířov 2.6.2019 - Po sobotním svátku ragby, kdy Havířov hostil týmy z celé republiky na přeboru ČR pro kategorii U12, si pořadatelé vytkli další metu, když na neděli 2. června 2019 pozvali nejen hráče mládežnických družstev, jejich sourozence, známé, kamarády ale i děti z havířovské mateřské školky E. Holuba, které již v předchozích měsících cvičily ve škole ragby. Dětského dne se zúčastnilo včetně pořadatelů a rodičů zhruba 120 osob.

V náhledu a v článku jsou fotografie autorů Ondry a Radka Klodových

Na přípravě dne dětí se začalo pracovat již od jedenácti hodin, aby se vše připravilo na čtrnáctou hodinu – grilovací stánek Friga, Martina a Evy, provoz bufetu Mlok Aleše a Markéty včetně stolů, židlí a slunečníků, a samozřejmě to nejdůležitější, jednotlivá stanoviště s úkoly pro děti. Ta pod vedením Ondry a za pomoci Radima, Jendy a rodičovského výboru vznikla přímo na hřišti. Úkolů bylo tradičně osm a děti je musely splnit, aby dosáhly na sladké odměny a opečené špekáčky. Odměny děti dostaly až po předložení lístků s potvrzením o splnění všech úkolů. Úkoly byly různé, od hodů tenisákem na cíl, přes akrobatický 3D labyrint, který děti musely projít s míčkem na lžíci, házení kroužků na cíl, projetí slalomovou dráhu s ragbyovými míči na minitrakaři, běh se šiškou přes překážky a následné prolézání tunelem, skákání v pytlech na vzdálenost 15 metrů, kopání ragbyovou šiškou na dětské háčko a hod šiškou na přesnost do obruče o poloměru 0,6 metru. Samozřejmě byly připraveny ještě doplňkové „soutěže“ jako střelba vzduchovkou na cíl, kde na bezpečnost dbal Láďa, děti si také mohly vyzkoušet složení hráče (kruh na skládání) se sbíráním a položením míče po uběhnutí vytyčené dráhy při měření času. Pro zájemce, kteří se chtěli nechat zkrášlit, nebo změnit svůj vzhled byla připravena Táňa, která malovala vybrané barevné motivy na obličej nebo ruce, případně nohy. Jako bonus připravila rodina Potužáků a samozřejmě i paní Zlatka bábovky, buchty a jiné dobroty. Soutěžní části Dětského dne se zúčastnilo cca 80 dětí.

Pak ještě děti podle věku soutěžily v přetahování lanem, kdy nejprve ty nejmenší do šesti let ukázaly, že i ony mají sílu, Po nich se přetahovali kluci i holky ve věku do 10 let a nakonec ty starší. Oficiální část dne dětí byla ukončena a pak pro zájemce bylo vyhrazeno hřiště pro bezkontaktní ragby s tagy. Zájemci byli rozděleni do dvou družstev na modré a žluté. Pro některé z nich a hlavně pak pro diváky to bylo seznámení s podobou ragby, kterou neznali a kterou může hrát prakticky každý.

Dětský den se vydařil, počasí nám přálo, a podle prvních ohlasů byli přítomni spokojeni. Poděkování patří všem, kteří se aktivně podíleli na přípravě a zdárném průběhu akce, což jsou všichni výše jmenovaní a dobrovolníci z řad hráčů a hráček kategorie U12 a U14.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora