Dvanáctiletí v Bystrci druzí

7. září 2020 (16:23)

KlubovéZpravodajství

 V náhledu družstvo U12 přebírá trofej za 2.místo. Foto v náhledu a v článku Radomír Kloda

Brno- Bystrc 5. 9. 2020 - První turnaj moravské turnajové série soutěžního ročníku 2020-2021 se odehrál na hřišti RC Brno Bystrc. Startovaly kategorie U8, U10 a U12. Havířov měl zastoupení ve všech třech kategoriích, a to v kategorii U8 ve společenství se Zlínem jako tým ZlíHav, a samostatně startovaly naše týmy U10 a U12. 

U8: Společenství ZlíHav šesté

Společenství U8 Zlína a Havířova

V kategorii U8 se sešlo 7 družstev a proto se turnaj pro tuto kategorii hrál systémem každý s každým a čas hry byl 1 x 7 minut. Společenství ZlíHav reprezentovali hráči Zlína - Filip, Teo a Anička a hráči Havířova – Adrian Vykrent, Jarda Moudrý a Vojta Tylšar (všichni nováčci). V prvním utkání společenství nestačilo na Vyškov a prohrálo 1:5, v dalším utkání porazilo družstvo Bystrc Orange v poměru 7:2, pak remizovalo s družstvem Bystrc Black 2:2, s pozdějším celkovým vítězem Ragbyovou Akademií Brno prohrálo 2:4, s Olomoucí Bílá prohrálo nejtěsnějším rozdílem 3:4 a v posledním utkání remizovalo s Olomoucí Červená 3:3. Díky horšímu skóre nakonec skončilo společenství ZlíHav na šestém místě ze sedmi družstev.

Foto z utkání ZLíHav proti Akademii, zleva ve žlutých dresech Vojta, Adrian a Jarda

U10: čtvrté místo

V kategorii U10 bylo přihlášeno 10 družstev, která byla rozlosována do dvou skupin, ve skupině A hrál Dragon Brno, Vyškov, Zlín, Olomouc Červená a Bystrc Orange, ve skupině B hrál Havířov, Bystrc Black, Ragbyová Akademie Brno, Olomouc Bílá a Bystrc White. Utkání ve skupině se hrála 1 x 8 minut. Naše družstvo v prvním utkání prohrálo těsně s Bystrcí Black 4:6, pak porazilo družstvo Bystrce Black v poměru 6:4, ve vyrovnaném utkání porazilo Olomouc Bílá 5:4 a v posledním utkání ve skupině remizovalo s vítězem skupiny Akademie Brno 2:2 a obsadilo 2. místo ve skupině. Následně se pak hrála utkání o konečné pořadí, naše družstvo v utkání o celkové 3. místo podlehlo Vyškovu A v poměru 2:7 a skončilo tak na 4. místě z 10 týmů, což je vzhledem ke zkušenostem některých hráčů velký úspěch. Celkovým vítězem se stalo domácí družstvo Bystrc Red před Akademií Brno.

Za Havířov nastupovali zleva: Adam Slivka, Jakub Jan Marek, Jakub Tylšar, Matěj Parchanský, Zdeněk Dračík, Lukáš Bača, Petr Vojtěch a družstvo koučovala Natalie Parchanská.

U12: Druhé místo

Také družstva kategorie U12 byla rozlosována do dvou skupin, utkání ve skupině se hrála 1 x 8 minut. Ve skupině A hrál Dragon Brno, Vyškov Černá, Olomouc a Bystrc Black, ve skupině B hrál Havířov, Vyškov Bílá, Zlín, Sokol Mariánské Hory a Bystrc Orange. Naše družstvo nejprve porazilo Sokol MH v poměru 2:0, pak porazilo Vyškov Bílá v poměru 3:1, následně pak porazilo družstvo Bystrc Orange v poměru 4:0 a v posledním utkání remizovalo se Zlínem 1:1 a skončilo na 1. místě ve skupině. V utkání o 1. místo v turnaji naše družstvo prohrálo s Vyškovem v poměru 1:2 a skončilo tak na 2. místě z 9 týmů. I když je 2. místo v turnaji vynikající, trenér Vlasta Tržický viděl mnoho nedostatků, které by mělo omlazené družstvo co nejdříve odstranit.

Za Havířov nastupovali: horní řada zleva Samuel Poledník, Kristýna Rapantová, Ivana Plintová, Matěj Adamík, Marek Třaslín a Šimon Juřík, dole zleva Matouš Juřík, Mikuláš Kalousek , Mikuláš Daňhel, Matěj Štěrba a Jonáš Hanzel. Družstvo koučoval Vlasta Tržický.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora